Formule 1 nikdy nebude mít perfektní pravidla

Šéf McLarenu Zak Brown nabádá vedení královny motorsportu, ať se při tvorbě pravidel pro rok 2021 neohlíží na týmy, ale jde si svou vlastní cestou.

2 Štítky: Pravidla Zak Brown Zveřejněno 22. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

Nová pravidla měla být veřejnosti představena už v červnu, nakonec ale došlo k odložení na říjen. Podle Browna se ale nestihne ani tento termín. „Mluvíme znovu a znovu o tom stejném problému. Pokrok je velmi malý, protože všechny týmy zaujaly určité stanovisko, a to se nezmění,“ prozradil šéf McLarenu.

„Zdá se, že jsme se opět vrátili ke stejným problémům, jaké mají odlišné týmy. Myslím, že v tomhle bodě musí vedení F1 a FIA prostě udělat rozhodnutí a vypořádat se s tím, protože se nedomnívám, že na dalším zasedání Strategické skupiny od týmů uslyší něco nového – nestalo se to v posledních 12 měsících.

Podstata je, a všichni to vědí, že 10 týmů formule 1 se v příštích třech měsících najednou poprvé v historii názorově nesjednotí. Podle mého už nastal čas, aby to vedení F1 vzalo do vlastních rukou. Nikdy nebudete mít perfektní pravidla, pokaždé je budete muset upravit,“ nabádá Zak Brown.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Formule 1 nikdy nebude mít perfektní pravidla”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Záleží, co má být standardizováno. Já bych chtěl vidět vývoj motorů, převodovek, zavěšení apod. Naopak bych standardizoval aerodynamiku.

  2. Kostel29 napsal:

    Dobry den chtel bych se zeptat pri safety caru zajede jezdec do boxu, pri vyjezdu kdyz uz je za pit limiter carou muze ho jezdec ktery jede po zavodni trati predjet?

Napsat komentář