Sainz: Simulátory už dnes dokážou nahradit testování

Španěl věří, že při snížení počtu testovacích dní nedojde k poklesu formy jezdců. Navíc jsou podle něj simulátory na dostatečné úrovni a mohou nahradit omezení testování.

Štítky: Carlos Sainz Pravidla Zveřejněno 21. 08 2019 — Lukáš Podstata

Expanze počtu závodů může v následujících letech být pro některé týmy problematická. Každá stáj může v současnosti využít pouze tři pohonné jednotky za sezonu. Pokud dojde k jejich překročení, jezdec obdrží penalizaci.

Příští rok se bude nejspíše konat dvacet dva velkých cen. Jako nejpravděpodobnější se tak nabízí snížení počtu testovacích dní kvůli menšímu opotřebení komponent. Několik jezdců s tímto krokem vyjádřilo nesouhlas.

Carlos Sainz se ale domnívá, že ztracený čas na dráze už dnes dokážou nahradit simulátory. „Mám pocit, že formule 1 se přizpůsobuje okolnostem. Myslím si, že dnes se díky simulátorům dokážeme přizpůsobit změnám. Věřím, že budeme dobře připraveni a nebude to pro jezdce a týmy takový problém,“ vyjádřil se k redukování testování Sainz.

Je očividné, že vývoj a navyšování kvality simulátorů bude vyžadovat finanční prostředky, avšak Španěl připouští, že snížení testovacích dní ušetří stájím nemalé náklady. Tyto prostředky budou moci týmy investovat do dalšího vývoje. „Je zřejmé, že snížení testování dokáže ušetřit nějaké náklady. Musíme ale vzít v úvahu, že v jedné oblasti dokážeme ušetřit, ale v té druhé zase další peníze utratíme za vývoj simulátoru.“

Diskuse k článku

Napsat komentář