Šéf Mercedesu Wolff: Ostatní výrobci motorů nás už dostihli

Šéf týmu Mercedes přiznal, že konkurence dohnala německou stáj ve vývoji pohonných jednotek. Zároveň také chválí zlepšení Hondy v aktuální sezoně.

1 Štítky: Honda Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 22. 08 2019 — Lukáš Podstata

Stříbrné šípy dominují šampionátu formule 1 od roku 2014, kdy začala platit stávající pravidla. Německý tým od té doby nenašel v celkovém hodnocení přemožitele.

Wolff v rozhovoru naznačil, že především Honda předvedla s Red Bullem velký pokrok. Týmy jsou podle něj v rámci výkonu motorů více vyrovnané. „Honda udělala velký krok kupředu, zaslouží si uznání,“ říká na adresu japonského dodavatele motorů Wolff. „Jsem z toho šťastný, protože nejenom silná Honda je dobrá pro samotnou značku formule 1. Pokud máme čtyři výrobce motorů na podobné úrovni, je to pozitivní pro každého z nás.

Od začátku hybridní éry jsme měli velmi dobrou výkonnost, ale ostatní nás už dokázali dohnat. Samozřejmě existují důvody, proč žádný jiný tým nevyhrál pět mistrovství světa v řadě, ty důvody u nás každý zná a pokračuje v tvrdé práci,“ dodává Wolff.

Jeho slova potvrzuje i bývalý závodník Ralf Schumacher. „Možná se Red Bull bude nadále zlepšovat a Ferrari dokáže zvítězit v několika velkých cenách. Nevidím ale žádný jiný tým v bezprostřední blízkosti, který může tyto tři ohrozit. Přesto si ale myslím, že bude pro každého velmi obtížné svrhnout momentální nadvládu Mercedesu,“ říká německý ex-závodník.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Šéf Mercedesu Wolff: Ostatní výrobci motorů nás už dostihli”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Klasika, Wolf tvrdí, jak je ostatní dohánějí, ale i nadále budou dominovat.

Napsat komentář