Ferrari si posvítí na Räikkönenovu formu

Prezident týmu z Maranella, Sergio Marchionne, chce, aby si vedení stáje pohovořilo s Kimim Räikkönenem o jeho formě. Ta totiž podle Marchionneho není dostačující.

5 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 9. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Ferrari se letos konečně dotáhlo na Mercedes. Jenže v Austrálii i Číně Lewise Hamiltona pronásledoval jen jeden vůz Scuderie – ten se Sebastianem Vettelem za volantem. Kimi Räikkönen zatím za svým týmovým kolegou výrazně zaostává, co se rychlosti týče.

A trpělivost jeho týmu zřejmě nebude nekonečná. Prezident Ferrari Marchionne vyjádřil frustraci z toho, že Räikkönen nezvládl v úvodní fázi předjet Daniela Ricciarda, zatímco Vettel zdárně zdolal oba red bully. Neschopnost Fina předjet navíc stála čas oba rudé vozy, Räikkönen totiž svojí jízdou nechtěně zpomaloval kolegu Vettela.

Sergio Marchionne přiznává, že o Icemanovi už mluvil s šéfem týmu Arrivabenem. „Mluvil jsem o něm s Mauriziem. Možná by si vedení týmu mělo sednout a pohovořit si s ním (Räikkönenem). Dnes to vypadalo, že byl zaneprázdněn jinými věcmi. Vettel byl více agresivní,“ tvrdí prezident Scuderie, podle kterého se však nedá tvrdit, že byl tým s jedním nebo druhým jezdcem spokojen více.

Stejně jako oba jezdci i Marchionne lituje výjezdu safety caru, který prakticky zhatil šance Ferrari na výhru poté, co Vettel stavěl předčasně pod virtuálním safety carem. „Bojujeme s Mercedesem. Bez safety caru by to dopadlo jinak. Mohu potvrdit, že naše volba vyměnit pneumatiky Vettelovi byla správná. Byl to hezký závod, jsme druzí v Poháru konstruktérů o jediný bod a Seb má stejně bodů jako Hamilton. To po dvou závodech není zlé,“ má jasno Marchionne.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Ferrari si posvítí na Räikkönenovu formu”

 1. krakra napsal:

  kveto: Po 2 závodoch je hodnotiť jeho formu ťažké. Hlásil problémy s autom keď sa vozil za Red Bullmi. Uvidíme čo prinesú ďalšie GP. Ale myslím

  No on měl problémy i v minulých sezónach.

 2. kveto napsal:

  Kimiho mám veľmi rád už od čias Sauberu a McLarenu. Popravde som bol prekvapený, že ho vo Ferrari podpísali aj na rok 2017. Po 2 závodoch je hodnotiť jeho formu ťažké. Hlásil problémy s autom keď sa vozil za Red Bullmi. Uvidíme čo prinesú ďalšie GP. Ale myslím, že Kimi + F1 (Ferrari) v roku 2018 by bolo veľké prekvapenie.

 3. Jirx napsal:

  Nějak nemám rád když se nějakej manažer, byť ve vysoké funkci, takhle vyjadřuje o výkonech sportovce, byť je to bohužel pravda.

 4. Honza napsal:

  A misto nej si vemte Giovacrashe 🙂

 5. krakra napsal:

  Jé konečně!, říkám to už dlouho, co tam ten Raikkonen vůbec dělá!, vždyť on poslední roky nemá výsledky.

Napsat komentář