Ferrari používá týmovou režii celý rok. Ve Spa o ni ale Leclerc nežádal

Sebastian Vettel který se ve Spa trápil s degradací pneumatik, na příkaz týmu přepustil vedení Charlesovi Leclercovi. Ten nakonec dokázal ve velké ceně zvítězit. Mattia Binotto, šéf italské stáje, potvrdil, že týmovou režii jeho stáj využívá od prvního závodu v Melbourne.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Mattia Binotto Sebastian Vettel Zveřejněno 3. 09 2019 — Lukáš Podstata

„Naší prioritou jsou především týmové body. Od prvního závodu sezony vždy diskutujeme, jaká může nastat situace během velké ceny. Stejně tomu bylo i ve Spa, kde jsme možné scénáře rozebírali při ranním briefingu,“ říká Binotto.

„Nepochybuji o tom, že je momentálně naše situace jednoduší. Dokonce když danou problematiku rozebíráme s Charlesem i Sebastianem, tak ji oba dva naprostou chápou a akceptují. Uznávám, že to nikdy není snadné, protože každý pilot se snaží získat co nejlepší pozici.

Ve Spa ale nebylo mnoho možností, jak to udělat jinak. Museli jsme reagovat na Sebastianovu ztrátu, abychom ochránili Charlese. Pokud by jsme to neudělali, Hamilton by nás předjel a my nezvítězili,“ vysvětlil situaci z Belgie šéf Ferrari.

Týmové rozhodnutí přijal také Sebastian Vettel, který nakonec skončil za oběma mercedesy. „Bylo jasné, že mi dnes chybí rychlost, takže jsem byl v závodě především v roli pomocníka.“ Přístup svého pilota pochválil samotný Binotto. „Sebastian ukázal, jaký dokáže být týmový hráč,“ řekl Ital.

Charles Leclerc se k použití týmové režie ve Spa vyjádřil během tiskové konference po závodě. „Nemluvil jsem do rádia celý závod, o změnu pořadí jsem nežádal,“ vysvětlit. Jediný rozhovor, který vyjma úvodní fáze závodu proběhl mezi Leclercem a jeho inženýrem, se týkal nastavení předního křídla během zastávky v boxech. „Mínus jedna,“ byla odpověď Leclerca, který ve zbytku jel plně soustředěný a bez nutnosti komunikace s boxovou zdí.

Diskuse k článku

Napsat komentář