Mercedes díky Ferrari zjistil, jak se dříve cítil Red Bull

Šéf Mercedesu Toto Wolff přiznal, že po slabším výkonu ve Spa, kde tým nestačil v maximální rychlosti na Ferrari, pochopil, jak se cítil Red Bull v počátcích hybridní éry.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 3. 09 2019 — Lukáš Podstata

„Kdyby mi někdo řekl před závodem, že budeme na druhém a třetím místě, vzal bych to. Víme, že náš aktuální balíček který používáme na našem vozu, v přímém srovnání s Ferrari na rovinkách zaostává,“ hodnotí Wolff výkon Stříbrných šípů v Belgii.

„Podívejme se například na první kolo závodu. Sebastian už byl daleko, ale stejně nás na rovince Kemmel dokázal předjet. V té chvíli jsem pochopil, jak se cítil Red Bull v letech 2014 a 2015,“ vyjádřil své pocity Wolff.

Po závodě ve Spa Lewis Hamilton namítal, že tým musí najít do příštího závodu v Monze více výkonu v pohonné jednotce. Italská trať bude svým profilem nejspíše opět nasvědčovat domácí stáji z Maranella. „V příštích několika dnech musíme vylepšit naši maximální rychlost. Nevím, jestli je to možné, ale pokud to má někdo dokázat, tak je to náš tým,“ řekl Hamilton.

Wolff ale nepředpokládá, že by Mercedes mohl za jeden týden udělat tak velký pokrok a favorita v následující velké ceně vidí opět ve Ferrari. „Nemyslím si, že v příštích pěti dnech dokážeme najít 15 kilometrů za hodinu navíc. Nebudu si tady stěžovat. Chystáme se připravit na Monzu to nejlepší. Samozřejmě víme, že to není trať, která nám vyhovuje, ale musíme udělat. co je v našich silách. Náš cíl je jasný, chceme závod vyhrát.“

Diskuse k článku

Napsat komentář