Las Vegas byl ekonomický úspěch. Více než polovina rezidentů podporuje návrat

Podle představitelů Formule 1 byla loňská listopadová Velká cena Las Vegas ekonomicky úspěšná.

Štítky: Las Vegas Zveřejněno 26. 01 2024 — GPF1.cz

“Takový extrémní ekonomický dopad na region během víkendu, který zde historicky nebyl tak populární,” řekl zástupce promotéra na středečním zasedání Lasvegaské obchodní komory.

Las Vegas Convention and Visitors Authority provedla po závodě průzkum mezi 6 000 lidmi a uvedla, že čísla ukazují, že 52,8 % místních obyvatel je pro návrat F1 do Las Vegas v příštích devíti letech. Průzkum také ukázal, že dva ze tří řidičů tvrdí, že jejich dojíždění do práce ovlivnily uzavírky silnic.

Příští rok se doba výstavby v rámci příprav na závody zkrátí z devíti měsíců na tři měsíce.

“Upřímně řečeno, nikdo netušil, jak náročný tento projekt bude z logistického nebo jakéhokoli jiného hlediska. Neměli jsme žádnou příručku, měli jsme jen vizi, na které se všichni shodli, že bude pro toto město úžasná, a to se také stalo. Měli jsme neuvěřitelně úspěšný závod,” vysvětlil zástupce promotéra.


NOVÝ online MAGAZÍN O FORMULI 1 – KOLO NA KOLO

  • Jak si mohl Ayrton Senna zachránit život
  • Špinavé praktiky Tota Wolffa
  • Jak si Emerson Fittipaldi zkomplikoval F1 kariéru
  • Pravé důvody rozchodu Haase a Günthera Steinera

PŘEDPLATNÉ ZDE


To také uvedli, že závody přivedly do Las Vegas 145 000 unikátních návštěvníků, z nichž každý utratil v průměru více než 4 000 dolarů na osobu, což je 3,6krát více než typický turista v Las Vegas.

“Když se zamyslíme nad daní z živé zábavy, nad daní z maloobchodního prodeje, nad daní z ubytování při úrovni výdajů, na kterou jsme se právě podívali, jsou tyto daně nesmírně vysoké,” řekl zástupce promotéra.

Zástupci F1 vysvětlili, že 9% daň z živé zábavy jde do státního všeobecného fondu a poté zpět do komunity.

“Jsou to peníze pro zákonodárce, aby se mohli zabývat státními prioritami, ať už jsou jakékoliv, školství, kapitálová zlepšení, doprava.”

Stanice FOX5 také informovala o sedmi podnicích v blízkosti závodního okruhu, které nyní požadují náhradu milionových ztrát z F1. Zástupci F1 ve středu uvedli, že pokračují v jednáních s majiteli těchto podniků a zároveň pracují na vytvoření programu pro příští rok, který by zapojil malé podniky v oblasti, aby se i ony mohly podílet na ekonomickém úspěchu.