Ferrari neví, proč v kvalifikaci nestíhalo konkurenty

Třetí startovní řada (bez penalizace Red Bullu by to bylo ještě horší) je pro Scuderii na domácím okruhu velkým zklamáním. Ani jednomu jezdci Ferrari nefungoval vůz podle očekávání. Příčiny těchto potíží ale tým nezná.

Štítky: Ferrari GP Itálie Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 2. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Vettel, který se v průběžném pořadí těší náskoku sedmi bodů na Hamiltona, skončil v kvalifikaci osmý se ztrátou dvou a půl vteřiny, když nestačil ani na týmového kolegu Räikkönena. Díky penalizacím red bullů však Němec odstartuje do Grand Prix Itálie z šesté příčky.

Spokojen ale i tak není ani zdaleka. „Jsem řekněme překvapený tím, jak rychlí byli ostatní. Očividně jsme se nedokázali vyrovnat jejich tempu. V tomto momentu nevím, proč tomu tak bylo. Jsem si jistý, že je pár věcí, na které se podíváme a pokusíme se jim porozumět. I tak to byl důležitý den. Něco ale nefungovalo, neposkládali jsme to dohromady.

Oba jsme se, hádám, trápili. Nebyli jsme prostě schopni dělat to, co dělali ostatní. Z mého pohledu byly podmínky celou dobu velmi podobné, a tak jsme zajížděli i podobně rychlá kola,“ zamýšlí se Vettel. Ten vyvrací spekulace, podle kterých Ferrari riskovalo a nastavilo vozy na sucho, které by mělo panovat pro nedělní závod.

„Auto nastavujete tak, aby bylo co nejrychlejší. Klasické mokré nastavení už ani neexistuje. Pochybuji, že někdo dnes nastavil vozy vyloženě na mokro.“

Podobně situaci Ferrari v sobotní kvalifikaci vidí i Kimi Räikkönen. „Nejsme dost rychlí. Nevím jak ostatní, ale měl jsem potíže s přilnavostí. Taky jsme nedokázali přimět fungovat pneumatiky. Hodně to klouzalo, to je jasné. Hlavně s nízkou úrovní přítlaku nemůžete pořádně zatlačit na pneumatiky, a to je pak nekonečný příběh.“

Diskuse k článku

Napsat komentář