Ferrari je divné, ale to neznamená, že je proti pravidlům. FIA tým obhajuje

FIA nenachází nic nelegálního na pohonných jednotkách Ferrari, i když si soupeři sérií dotazů pořád chtějí vybojovat nějaké vysvětlení, které by rozplynulo jejich obavy.

3 Štítky: Ferrari Pohonné jednotky Zveřejněno 25. 07 2018 — GPF1.cz

Kolem GP Monaka FIA provedla kontrolu pohonných systémů Ferrari a neshledala na nich nic závadného z pohledu pravidel. Jak se nechal slyšet Toto Wolff z Mercedesu, od GP Kanady jde výkon motorů Ferrari strmě nahoru. A i když formálně Wolff nikoho z ničeho nepodezřívá, naznačil, že kdyby chtělo Ferrari podvádět, stejně na to nikdo nepřijde.

„Kdyby někdo chtěl – a já neříkám, že se tak děje, protože do cizích motorů a šasi my nevidíme, ale kdyby někdo chtěl dát všanc svou reputaci, pak je stejně malá šance na to přijít,“ řekl záhadně Wolff. „Musíte spoléhat na integritu lidí a organizací, my tak činíme. Ve formuli 1 panuje velká paranoia, ale my věříme v integritu FIA a soupeřů, protože jedině tak se dá o nedělích závodit.“

Díky silným motorům Ferrari jsou na tom dobře také týmy Haas a Sauber. A i když se soupeři pořád vyptávají, FIA s motory Ferrari nemá problém.

Mercedes je nervózní ze zlepšení Ferrari, která odpovídají dvouletému vývoji

„V této oblasti jsme se vším spokojeni,“ řekl o motorech Ferrari ředitel závodů Charlie Whiting. „Jak jsme řekli už v Monaku. Některé týmy pokládají další dotazy. Snažíme se je naší pomocí nějak uklidnit, chcete-li.“

Whiting ale neupřesnil, zda jsou dotazy Mercedesu motivovány spíše pochybnostmi nad motory Ferrari nebo možnostmi, kam Mercedes ve vývoji vlastních pohonných jednotek může jít.

„To se musíte zeptat Mercedesu. Budou-li chtít, řeknou vám to. Tohle jsou diskuze za zavřenými dveřmi,“ řekl Whiting. Toto Wolff ale ujistil, že se jedná o běžnou diskuzi.

„Děje se to denně a někdy si to vyslouží pozornost, když se ptáme během závodního víkendu,“ řekl.

Z jakého podvádění vlastně soupeři Ferrari podezřívají?

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul pogratuloval Ferrari za zlepšení, ale současně řekl, že zlepšení Ferrari nespočívá jen v hardwaru.

„Drbeme se na hlavě a přemýšlíme, čím to může být,“ řekl Cyril Abiteboul . „Když se díváme na určité GPS profily, a pozorujeme, že to, co se děje, je opravdu divné. Ale že je to divné ještě neznamená, že je to proti pravidlům.“

V Německu pilot Renaultu Nico Hülkenberg řekl, že „myslím že tak od Francie mají všechna auta s motory Ferrari o hodně větší výkon“.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Ferrari je divné, ale to neznamená, že je proti pravidlům. FIA tým obhajuje”

 1. Mansell napsal:

  Toto jen kope nohama kolem sebe.
  Nebyl to náhodou Mercedes kdo se podílel na utváření pravidel o motorech pro hybridní dobu, ano byl. Takže měli ohromný náskok, protože věděli co asi můžou čekat. Teď je situace více vyrovnaná a Toto už se necítí pohodlně, ale upřímně, nejvíce chyb dělaji lidi u Mercedesu rozhodující strategii během závodu

 2. blafak1 napsal:

  Mně to přijde, že toto a vlastně celá F1 jakoby zapomněla na roky 2014-2017, obzvláště tedy 2014. Vždyť Williams, Force India jakožto zákazníci Mercedesu byli ve stejné pozici jako nyný Haas i Sauber, možná i lepší, když se podíváme na tehdejší výsledky Williamsu. Napamatuji se však, že by se tenkrát vyšetřoval Mercedes kvůli možným podvodům, prostě se řeklo udělali lepší práci, smiřte se s tím. Ano jsme v pokročilé fázi vývoje těchto jednotek, kde se zlepšní hledají hůře a hůře, avšak všichni stále dokazují, že výkon se dá zlepšit. Tak se Ferrari povedlo najít nějaké vylepšení a jsou rychlí. Ale však to všichni od F1 chtějí a to je to, co dělá F1 tou technicky dokonalou F1. Tak ať už si všichni přestanou stěžovat a zkoušejí také jiné věci.

 3. INF_11 napsal:

  Asi začali jezdit na slivovici 😛

Napsat komentář