Stal se vůbec nejmladším technickým ředitelem F1. Nyní jde James Key pomáhat McLarenu

Tým McLaren ve snaze probudit se z dlouhotrvajícího hororového snu podepsal smlouvu s uznávaným technickým ředitelem týmu Toro Rosso Jamesem Keyem. Stejnou funkci technického ředitele bude zastávat u McLarenu. Kdy přesně, to oznámeno nebylo, ale je zřejmé, že s ohledem na konkurenční doložku bude James Key řadu měsíců mimo svět F1.

1 Štítky: James Key McLaren Toro Rosso Zveřejněno 26. 07 2018 — GPF1.cz

James Key je britským inženýrem. Narodil se v lednu 1972 a od roku 1988 pracoval jako datový inženýr u týmu Jordan. Později se stal závodním inženýrem pro japonského pilota Takumu Sata.

Následně se začal více věnovat vývoji vozu, trávil čas v aerodynamickém tunelu a stal se šéfem celého oddělení Jordanu. Když tým koupil Midland, byl jmenován technickým ředitelem ve věku pouhých 33 let. Když se tým transformoval přes Skyper do Force Indie, James Key pořád fungoval jako technický ředitel.

V roce 2010 se rozhodl odejít do týmu Sauber, kde vystřídal Willyho Rampfa. Odešel v únoru 2012, protože se dohodl na nové smlouvě s týmem Toro Rosso, kde pracuje dodnes.

V týmu McLaren mezitím rezignoval na svou funkci ředitel inženýringu Matt Morris, jeden z klíčových lidí dosazených Ericem Boullierem, který už tým také opustil. Ředitel pro šasi Tim Goss skončil v dubnu. Šéf aerodynamiky Peter Prodromou zůstává.

James Key by do McLarenu mohl nastoupit dříve, pokud by se dohodl s Red Bullem, ale ten byl nedávno McLarenem odmítnut, když požádal o zapůjčení jeho pilota Landa Norrise.

Šéf McLarenu Eric Boullier rezignoval, nahradil jej Gil de Ferran

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Stal se vůbec nejmladším technickým ředitelem F1. Nyní jde James Key pomáhat McLarenu”

  1. Rendy napsal:

    No bylo by fajn, kdyby třeba na rok jen půjčili do Toro Rosso Landa Norrise, kde by se vyjezdil a na oplátku by Key přišel co nejdřív… 😉

Napsat komentář