Williams bude pro Mercedes jako Haas pro Ferrari
Williams tváří v tvář realitě své formy plánuje, že se stane zákaznickým týmem Mercedesu, a to zdaleka nejen na poli pohonných jednotek, které už od mercedesu odebírá.
Nově má Williams v plánu zrušit vývoj a výrobu své vlastní převodovky a převodových mechanismů a kupovat si je od Mercedesu. K tomu má v plánu kupovat si ještě zavěšení zadních kol.
Williams je beznadějně poslední v Poháru konstruktérů a má pouhé 4 body za závod v Ázerbájdžánu. Předposlední Sauber má 18 bodů. Toro Rosso 20 bodů.
Ve Williamsu za techniku zodpovídá Paddy Lowe, který sem přišel od mistrovského Mercedesu. Pro závod v Německu musel Williams nasadit nový přední spojler, protože aerodynamika auta prakticky nefunguje a přivádí piloty do problémů, jako například v kvalifikaci na Silverstonu. Dalšá významné úpravy chystá Williams na konec srpna do Belgie. Pak ale letošní model ponechá napospas svému osudu a bude se soustředit plně na verzi pro rok 2019.
Velmi úzké technické partnerství je mezi Ferrari a americkým týmem Haas. Ten vše, co si nemusí povinně tým vyrábět sám, kupuje. Haas je šestý v Poháru konstruktérů a v kvalifikacích je nejlepší z takzvaného zbytku světa. V závodech ale nedokáže plně využívat šancí a přichází o cenné body. Očekává se, že Williams půjde ve vztahu k Mercedesu podobnou cestou.
Diskuse k článku