Ferrari je blízko výběru pilotky do své akademie

Po denním testu na okruhu Paul Ricard byl zúžen seznam žen, které mají možnost stát se členkou jezdecké akademie Ferrari.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 30. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Pod bedlivým dohledem šestičlenné poroty, ve které byl i pilot formule 2 a junior Sauberu Théo Pourchaire, se seznam zúžil na poslední čtyři ženy. Jsou mezi nimi Julia Ayoub (16, Brazílie), Victoria Blokhina (14, Rusko), Laura Camps Torras (16, Španělsko) a Clarissa Dervic (15, Španělsko).

Tyto dívky se během tréninkového programu v listopadu utkají o možnost stát se další jezdkyní jezdecké akademie Ferrari a o šanci dostat se do formule 4 s týmem Iron Dames.

Každá z finalistek projde závěrečnou fází hodnocení v průběhu čtyřdenního tréninkového programu. Dle výsledků se následně v Maranellu rozhodne o nové účastnici šampionátu formule 4 a o další člence rodiny Ferrari.

Théo Pourchaire, který byl přítomen na okruhu Paul Ricard a pomáhal vybrat poslední čtyři finalistky uvedl, že tato příležitost je velmi důležitá v dalším rozvoji závodnic v nejmladších kategoriích.

Sám Francouz má s jezdeckými akademiemi zkušenosti. V roce 2019 byl zařazen do jezdeckého programu podporovaný Sauberem (Alfou Romeo). Tudíž ví, jak důležité je mít podobnou akademii za sebou.

„Je to velmi důležité, motorsport je opravdu hodně drahý, takže potřebujete podobnou akademii, která vám s financováním závodů pomůže. Dnes je téměř nezbytné mít podporu od akademie, Girls on Track nebo FIA.

Tím máte zajištěnou finanční pomoc, ale také vás to naučí porozumět technice, a to v mnoha věcech. Akademie vám pomůže vyvinout schopnosti, jak nastavit auto, nebo jak hovořit se svým inženýrem, což je velmi důležité.“

Čtyřdenní program, který rozhodne o osudu posledních čtyř finalistek se uskuteční od 9. do 13. listopadu, a to přímo v sídle Ferrari, v Maranellu.