Miami slibuje, že nebude velkou cenou na pouhém „parkovišti“

Nová velká cena v kalendáři formule 1 sezony 2022, to bude závod v Miami. Ten se však už nyní potýká s kritikou, podle které nepůjde o plnohodnotnou trať. Ředitel závodů Michael Masi je ale opačného názoru.

Štítky: GP Miami Michael Masi Zveřejněno 30. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

Okruh v Miami měl původně vést podél pobřeží a přes most, což se ale nelíbilo místním obyvatelům, proto došlo k přepracování. Nová trasa vede v okolí stadionu Hard Rock, kde hraje své zápasy v americkém fotbale tamní klub NFL Miami Dolphins.

Proto se někteří z fanoušků obávají, že okruh bude připomínat spíš parkoviště než závodní dráhu. Ostatně by to nebylo poprvé, Grand Prix Las Vegas v letech 1981 a 1982 se skutečně jely na trati vybudované na parkovišti před hotelem a kasinem Caesar’s Palace…

„Je to plnohodnotný okruh,“ uklidňuje ředitel závodů Michael Masi. „Pokud vezmeme v potaz probíhající práce, ani zdaleka to nebude závod na parkovišti. Areál se vyvíjí opravdu moc dobře, bude to něco jedinečného, což je skvělé.

Je nutné přičíst pořadatelům zásluhy za to, jak dokázali zkombinovat všechny práce, které provádějí, a rozdělit je podle potřeb stadionu pro americký fotbal. Minulý týden dělali velké úpravy, pak vše vrátili tak, aby se o víkendu odehrál zápas, a další den začali znova,“ kvituje Masi.

Zahajovací závod v Miami je na programu 8. května a spolu s říjnovou Velkou cenou v Austinu půjde o jednu ze dvou zastávek v USA.