Ex-pilot F1 Daniil Kvjat zvažuje start v NASCAR

Bývalý ruský závodník Toro Rosso / AlphaTauri a Red Bullu koketuje s myšlenkou přesunout se do Ameriky. Nynější rezervní pilot Alpinu Kvyat by ale nešel do IndyCar jako většina, láká jej další známá americká závodní série NASCAR.

Štítky: Daniil Kvjat Günther Steiner NASCAR Zveřejněno 30. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Se zprávou přišel šéf Haasu Günther Steiner. Vlastník amerického týmu Haas Gene Haas vlastní také velmi úspěšný tým v NASCAR, který nese jméno Stewart-Haas Racing.

„Mnoho jezdců to chce zkusit. Někteří z formule 1 jdou do IndyCar, jiní dávají přednost NASCAR nebo jiným sériím. Je to ale velký krok, nic se formuli 1 nepodobá a jedná se o opravdu velkou změnu nejen v řízení, ale v celém systému a fungování sportu,“ uvedl Steiner.

Mick Schumacher se během Velké ceny USA nedalo Austinu v Texasu byl podívat také na jednom ze závodů NASCAR. Daniil Kvjat by se měl objevit při dalším podniku Martinsville ve Virginii, aby obhlédl své možnosti.

„Každý, kdo se objeví na závodech NASCAR se mě zeptá, zda bych ho nemohl s někým seznámit nebo se za něj přimluvit. Daniil se nyní pojede podívat na závod, aby zvážil svou závodnickou budoucnost. Ve formuli 1 nyní nezávodí a NASCAR by pro něj byla skvělá příležitost,“ dodal šéf Haasu.