Ferrari: Favoritem na titul je pořád Red Bull

I přes triumf v zahajovacím závodě sezony Scuderia považuje za hlavního aspiranta na titul tým Red Bull. Ten sice v Bahrajnu získal po vypadnutí obou vozů v závěru nula bodů, podle šéfa Ferrari Mattia Binotta ale mají jak Max Verstappen, tak i Sergio Pérez k dispozici velmi rychlý vůz.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Red Bull Zveřejněno 23. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že jsou velmi, velmi silní,“ přiznal lodivod Ferrari. „V kvalifikaci se to ukázalo, o vítězství v ní rozhodlo opravdu jen několik detailů. V závodě mohl být Red Bull silnější, ale měli problémy se spolehlivostí – nebo něco na jejich autě není úplně dokonalé,“ zamýšlí se Binotto.

„Jinak ale byl Red Bull velmi rychlý. Max se i na ojetých pneumatikách držel v prvním stintu Charlesova tempa. Neměli bychom zapomínat na to, že to jsou mistři světa a stále jsou favority. My se podle mého můžeme pokusit o to, být co nejlepší.

O víkendu to může být úplně jiný obrázek. Jak jsem vždycky říkal, je potřeba počkat tak čtyři až pět závodů, abychom mohli celou situaci vyhodnotit,“ má jasno Mattia Binotto, který je ohledně hodnocení vozu SF-75 – prvního vítězného auta Ferrari od roku 2019 – zatím stále opatrný.

„Je to dobrý výchozí bod, ale pořád za sebou máme jen šest dní testů a úvodní víkend. Jezdci se stále snaží pochopit vůz a přizpůsobit se jeho potřebám. V autě je ale určitě potenciál a musíme ho nadále vyvíjet tak, abychom vůz pořád zlepšovali.

S omezeným rozpočtem je správný vývoj ještě důležitější. Nemůžeme si zvolit špatný směr, musíme si zkrátka být jistí správností našich informací, na základě kterých se rozhodneme,“ dodává šéf Ferrari, který prý dvojité vítězství upřímně nečekal.

Volvo se chystá na bezdrátové dobíjení elektromobilů