Ženská W Series má české zastoupení z motokárové rodiny

Doprovodné závody víkendů F1 budou mít vedle české účasti Romana Staňka ve formuli 3 také ženské eso ve W Series. Pořadatelé totiž oznámili pět debutantek, mezi nimi motokárovou závodnici Terezu Bábíčkovou, jednoho ze čtyř sourozenců - motokárových závodníků.

Štítky: Motorsport Tereza Bábičková W Series Zveřejněno 22. 03 2022 — Tomáš Richtr

Osm pilotek, které automaticky postoupily do nového ročníku, doprovází devět vybraných z kvalifikačního síta. Ano, to dělá sedmnáct závodníků: osmnácté poslední místo bude určeno pro individuální náhradníky ze skupiny pilotek, které bude teprve určena.

Kalendář má osm závodů a jsou součástí velkých cen F1 (v tabulce označeno písmenem W).

Tereza má další dvě sestry, které také závodí (Petru a Elišku). A také bratra Zdeňka, který v motokárách taktéž závodí.

Tereza z jihomoravského Vracova nejprve začala s gymnastikou, než v šesti letech usedla do motokár. Nejakou dobu kombinovala oba sporty, ale v roce 2014 rozhodla, že to dál není možné. Přesto se musela sportu na chvíli vzdát, aby se soustředila na studia. Ale v roce 2018 pochopila, že jí motokáry a soutěže moc chybí.

Pro všechny své děti rodiče eventuálně založili vlastní motokárový TEPZ Racing Team (zvolená písmena nejsou náhodou). Největším úspěchem Terezy je ‘vítězství’ v Rotax Grand Prix Finals v Bahrajnu loni v prosinci, které jí bylo odebráno po sérii penalizací. Výsledky se řeší u bahrajnského soudu.

Volvo se chystá na bezdrátové dobíjení elektromobilů