Ferrari chce mít ze Sauberu a dalších týmů vlastní juniorku

Tým Ferrari poskytne Sauberu nejnovější motor a převodovku, výměnou za to však chce kontrolu nad tím, kdo u švýcarské stáje bude závodit. Scuderia logicky touží dosadit mladíky ze své vlastní akademie.

Štítky: Ferrari Sauber Zveřejněno 2. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Poté, co Sauber zavrhl dohodu s Hondou ohledně dodávky motorů příští rok, obnovil své partnerství s Ferrari, od kterého ale nebude, jako je tomu letos, odebírat starou převodovku a motor. K dispozici bude mít švýcarský tým aktuální komponenty.

Zdá se, že to však nebude zadarmo. Ferrari zřejmě chce navázat se Sauberem užší vztah a udělat z něj svoji juniorku – něco jako má Red Bull v podobě Toro Rosso. Scuderia se tak snaží zajistit místa na startovním roštu mladým jezdcům její vlastní akademie, tedy Antoniu Giovinazzimu a Charlesi Lerclercovi, jelikož stávající sestava Vettel – Räikkönen zůstane v Maranellu zřejmě i další rok.

„Je to skvělý nápad a něco, na čem pracujeme,“ prozradil o bližším spojení se Sauberem prezident Ferrari Sergio Marchionne. „Potřebujeme volná místa, protože máme několik mladých pilotů, kteří jsou výjimeční. Proto musíme najít místo, kde bychom mohli položit základy pro Scuderii Ferrari zítřka.“

Marchionne rovněž připustil, že Ferrari by do budoucna takto mohlo „podporovat“ více týmů na roštu, a to včetně nových stájí, které mají nakročeno do F1. „Šéf týmu Maurizio Arrivabene v posledních pár měsících tvrdě pracoval. Budeme pokračovat v rozšiřování počtu našich zákaznických týmů.

Spolu s Liberty Media a Mezinárodní automobilovou federací jsme se zavázali podpořit týmy, které se chystají vstoupit do F1. Čím více jich bude, tím lépe pro vás,“ dodal Sergio Marchionne.

Co bude s Wehrleinem a Ericssonem?

Spolupráce Sauberu a Ferrari zřejmě znamená konec pro současnou jezdeckou sestavu švýcarského týmu. To štve zejména Pascala Wehrleina, člena akademie Mercedesu, na kterého tak zřejmě příští rok nezbude na startovním roštu místo.

„Získal jsem letos všech pět bodů týmu a v kvalifikaci je skóre 8:2 v můj prospěch vůči Ericssonovi. Co víc mám dělat?“ táže se Wehrlein. Podle švýcarských médií by se Němec mohl přesunout zpět do DTM, kde v roce 2015 získal titul. S ohledem na konec Mercedesu v této sérii se jako pravděpodobný jeví i přesun do formule E.

Diskuse k článku

Napsat komentář