Ve druhém dni testů nejrychlejší Vettel, Kubica zapůsobil čtvrtým časem

V maďarském Hungaroringu probíhal druhý a závěrečný den testovacích jízd. Nejvíce se dařilo Sebastianu Vettelovi, největší pozornost ale patřila Robertu Kubicovi, který poprvé po více než šesti letech usedl do aktuální specifikace vozu F1. Zapůsobil také mladíček v barvách McLarenu – Lando Norris.

Štítky: Testy výsledky Zveřejněno 2. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Kubica nakonec zkompletoval 142 kol v celkem dvaceti stintech a s nejlepším časem 1:18.752 ztratil necelou vteřinu a půl na prvního Vettela (a tři desetiny na kvalifikační čas Jolyona Palmera). Polák začal odpolední fázi krátkými výjezdy a trénováním zastavením ve vymezeném boxovém stání.

Většinu času odjel na super-měkké sadě, ale na konci testů nasadil ultra-měkkou sadu (na tři kola) s níž zajel svůj nejlepší čas. Klíčovou otázkou však je, zdali bude tento výkon stačit na zisk závodní sedačky pro příští rok?

Kdo jako Kubica zajel úctyhodně, to je mladíček McLarenu Lando Norris, jenž skončil druhý se ztrátou jen necelých tří desetin na Vettela. Nejlepší kolo ale zajel na ultra-měkké sadě, zatímco Němec použil jen super-měkkou směs.

Nejpilnějším jezdcem byl se 161 koly novic v barvách Williamsu Luca Ghiotto. Jízdy byly ukončeny o pět minut dříve, a to kvůli v pořadí již třetím červeným vlajkám v intervalu dvaceti minut, naposledy kvůli nečistotám na trati. Mercedes v podání George Russell zkoušel na svém voze včera odpoledne a dnes ráno Halo.

Výsledky druhého dne testů:

Dopolední část

Největší pozornost byla upnuta na Roberta Kubicu, který se těšil velké podpoře fanoušků. Výsledky středečního testu totiž mohou rozhodnout o jeho návratu do F1 v sezoně 2018 s Renaultem. Polák odjel nejvíce kol, které rozdělil do deseti stintů, a celkově si připsal sedmý čas. Vtipný moment nastal při prvním výjezdu z garáže, kdy mechanici zapomněli zvedák v zadní části vozu, s nímž Kubica strhl poutač s Nikem Hülkenbergem nad garáží.

Pro porovnání, kvalifikační čas Jolyona Palmera z GP Maďarska, kterého by mohl Kubica u Renaultu nahradit, je 1:18,415. Na něj Polákovi chybí ještě vteřina a dvě desetiny, údajně však jezdil s velkým množstvím paliva.

První místo obsadil Sebastian Vettel, který pro poslední hodinu předal vůz Kimimu Räikkönenovi. Fin se zařadil na třetí místo. K vidění bylo hned několik nových jmen za volantem vozu F1 – například Luca Ghiotto na williamsu či Nobuharu Matsushita v Sauberu. Jediné červené vlajky způsobila v závěru naděje McLarenu. Lando Norris, jenž obsadil druhé místo, se zřejmě pro technické potíže nedokázal vrátit do boxů.

Výsledky dopolední části druhého dne testů:

Diskuse k článku

Napsat komentář