Nechtějí mě na závodech, tvrdí Ecclestone o nových šéfech F1

Přišla vám absence Bernieho Ecclestona na závodech ve druhé polovině sezony podezřelá? Pak jste měli částečně pravdu – bývalý šéf F1 tak totiž nečinil ze svojí vůle, ale vyhověl novému vedení, které mu naznačilo, že si jej v padoku nepřeje.

Štítky: Bernie Ecclestone Liberty Media Zveřejněno 16. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Bývalý šéf F1, kterou vedl přes čtyřicet let, byl odejit na začátku roku, když Liberty Media zkompletovala odkoupení formule 1. Ecclestone letos navštívil pár závodů, naposledy se ukázal na červencové Grand Prix Rakouska. Od té doby se však drží v ústraní – nikoliv na vlastní přání.

„Chase poslal zprávu jedné ženě z úřadu, aby mi řekla, že nemají na okruzích k dispozici tolik kanceláří – jen tolik, co jim dá promotér. A oni jsou tři (Chase Carey, Sean Bratches – marketingový ředitel, Ross Brawn – sportovní šéf, pozn. red.), takže používají hned tři kanceláře,“ prozradil Ecclestone. „V podstatě mě tak nechtějí na závodech. Bylo by snazší, kdyby mi to prostě takhle řekli. Každopádně jsem jim vyhověl.“

Nový domov ve Švýcarsku

Šestaosmdesátiletý Brit tak sleduje závody ze svého londýnského domova. To se ale brzy změní. Ecclestone se totiž po osmdesáti letech přestěhuje do Švýcarska. „Mám tam rezidenci po skoro 30 let. Původním záměrem před lety bylo přesunout tam sídlo F1, ale nedokázal jsem přinutit potřebné lidi k opuštění Anglie.

Proto jsem zůstal v Londýně. Ale teď už na tom nezáleží. Dokážu se přes to dostat a žít. Vezmu s sebou pár zaměstnanců, ale ne moc. Do Londýna se budu čas od času vracet, abych uviděl kamarády. Taky strávím víc času v Brazílii, kde máme kávovou farmu. Ale Švýcarsko bude mým domovem.“

A jak Ecclestone odhaduje zbytek letošního šampionátu? „Lewis ho vyhraje už v Austinu. Letos řídí skvěle. Ferrari se sice probudilo, pak zase zaspalo,“ zhodnotil Brit.

Diskuse k článku

Napsat komentář