Fernando Alonso varuje Alpine, může si najít jiný tým

Může se zdát poněkud nepochopitelné, že dvojnásobnému mistru světa, který je ve svých 40 letech stále schopný soutěžit na nejvyšší sportovní úrovni, hrozí, že v příští sezoně ztratí své místo ve formuli 1.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Zveřejněno 21. 07 2022 — Jiří Košta

Generální ředitel Renaultu Luca de Meo však nedal Fernandu Alonsovi žádné sliby ohledně možného závodění s Alpinem pro sezonu 2023.

Alonso šestkrát v této sezoně překonal v kvalifikaci týmového kolegu Estebana Ocona, přičemž loni skončil v pořadí jezdců před Francouzem, a určitě by na tom byl v letošní sezoně v šampionátu jezdců lépe, kdyby to neměl takovou smůlu.

Možná měl v Austrálii dokonce pole position a pódium, pokud by to dopadlo, takže jeho výsledky neodpovídají jeho bezvadným výkonům od jeho loňského návratu.

„Nikdy není zárukou, že zůstanu. Myslím, že se musíme o přestávce na něčem dohodnout. V příštích týdnech nebo kdykoli si sednu s týmem a uvidím, jaká jsou jejich očekávání,” komentuje plány Alonso.

„Také, jaký je další krok projektu? Cítím se šťastně, cítím se v Alpinu jako doma, ale nic není jisté.“

Další fází “El Planu” pro francouzskou stranu je dohnat Mercedes, který v nedávných závodech ukázal lepší tempo ve srovnání s McLarenem, ale osminásobní šampioni konstruktérů v poslední době zrychlili své tempo a v každém z nich byli na stupních vítězů.

V důsledku toho se některé oči v Enstone začínají obracet k vývoji pro příští rok, protože se Alpine snaží proniknout mezi první tři.

„Nemyslím si, že to pro nás bude tak snadné, oni [Mercedes] mají obrovskou organizaci a věděli jsme, že se dříve nebo později vrátí,“ vysvětlil Alonso.

„Pro nás je to střednědobý program, je to otázka vozu pro příští rok, kdy začneme, abychom neohrozili příští projekt. Velké týmy mohou pracovat na novém voze a zároveň pokračovat ve zlepšování letošního vozu. Pro ostatní týmy je to větší výzva.“

Alonso je aktuálně 10. v pořadí jezdců poté, co získal body ve všech posledních pěti závodech.

Uber a Waymo se spojují pro vývoj autonomního trucku