Drive to Survive je “daleko úspěšnější” než velké ceny, tvrdí Netflix

Netflix se o práva na přenosy F1, ani na přenosy jiných sportů, ucházet nebude. Ceny za práva jsou prý přemrštěné a hodnota obsahu má krátkou životnost.

Štítky: Apple Finance TV Zveřejněno 17. 10 2023 — Tomáš Richtr

Poté, co se objevily zprávy, že Apple zvažuje nákup práv na přenosy F1 exkluzivně pro sebe, se nechal slyšet hlavní programový ředitel Ted Sarandos, že živé sportovní přenosy nejsou v hledáčku zájmů Netflixu. Místo něj preferuje sportovní příběhy, na které se dá dívat do nekonečna.

Apple koupil práva na americkou fotbalovou ligu MLS před tím, než do Miami přišel Lionel Messi. Úspěchu si všímají konkurenti jako jsou Disney, Paramount a právě Netflix. Ten ale pokračuje s úspěšnými pořady se sportovní tématikou. Podle Sarandose jsou ceny na živé sportovní přenosy příliš vysoké a jejich hodnota má krátkou životnost. Podle něj je seriál Drive to Survive “daleko úspěšnější než velké ceny samotné”.

Poslední místa na plzeňském představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady

“Jsme super-nadšení našimi programy se sportovní tématikou. Teď jsme představili skvělou sérii Quarterbacks (NFL). Před pár týdny jsme zveřejnili program Tour de France s názvem unchained, který sportu podobně jako Drive to Survive přinesl nové fanoušky, kteří o něm měli třeba jen malé povědomí. To se vám povede prostřednictvým skvělého vyprávění příběhů, ne skrze ‘živý okamžik’ hry.”

Netflix ale bude vysílat golfový turnaj celebrit z Las Vegas. Vnímá to jak dobrou reklamu na své sportovní pořady jako Full Swing nebo Drive to Survive.

“Věříme tak, že můžeme mít silnou základnu sportovních fanoušků, aniž bychom byli součástí těžkostí ekonomického modelu práv na živé sportovní přenosy,” řekl Sarandos.

Netlfix má 240 milionů předplatitelů (a odhadem více diváků skrze sdílená hesla), Amazon Prime 200 milionů, Apple 25 milionů platících diváků, Disney+ 157 milionů, Paramount+ 60 milionů. Zatímco někteří mají finanční problémy, Netlfix je hodnocen částkou 212 miliard dolarů. Jeho příjmy jsou hodnotě 32 miliard dolarů ročně a zisky přes 5 miliard.