Zemětřesení ve Volkswagenu? Místo Audi Porsche?

Volkswagen zvažuje, že projekt Audi ve formuli 1 přejmenuje na Porsche.

Štítky: 2026 Audi Porsche Zveřejněno 17. 10 2023 — GPF1.cz

Projekt Porsche pro Formuli 1, který byl před rokem zastaven, by mohl konečně spatřit světlo světa způsobem, který je přinejmenším nečekaný. Na podzim roku 2022 uložil výrobce ze Zuffenhausenu (Stuttgart) své ambice v F1 k ledu poté, co jednání s Red Bullem zhatilo jeho rozhodnutí spojit síly s Fordem.

Audi Sport mezitím ve svém sídle v Neuburgu pokračuje v přípravách na sezónu 2026, kdy se na vozech firmy Sauber (dnes závodí jako Alfa Romeo) objeví čtyři kruhy. Od oznámení příchodu značky z Ingolstadtu však v koncernu VAG dochází ke změnám, neboť byl předčasně odvolán generální ředitel Audi Markus Duesmann, který pomáhal projekt F1 realizovat.

Poslední místa na plzeňském představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady

Jeho nástupce Gernot Döllner je naopak údajně z Formule 1 mnohem méně nadšený a jako každý generální ředitel velké společnosti se zlomyslně vyžívá v tom, aby rozmetal vše, čeho dosáhl jeho předchůdce, a zanechal tak po sobě lepší stopu. Francouzský Autojournal s odvoláním na své zdroje z Audi píše, že Döllner je připraven stáhnout svou značku ze šampionátu, ale to neznamená, že za dva a půl roku neuvidíme skupinu Volkswagen ve Formuli 1.

Projekt Audi F1 prý převzalo Porsche! Druhá vlajková loď gigantu VW by však nezačínala od nuly a využila by práce svých kolegů. Jinými slovy, jednalo by se pouze o rebranding, zatímco Porsche by se na konci roku 2025 vzdalo svého závazku ve Formuli E.

Z archivu:

Tato myšlenka však v srdci galaxie VAG vyvolává skřípění zubů. Jako dva znepřátelení bratři v jedné rodině chovají zaměstnanci Porsche a Audi vzájemnou nevraživost. Říci, že mezi Bádenskem-Württemberskem a Bavorskem panuje zlá krev, by bylo slabé slovo. Vidět znak Stuttgartu (Porsche) na fasádě závodu Audi Sport v Neuburgu by proto zaměstnanci čtyř kruhů, kteří jsou na svou značku niterně vázáni, vnímali jako ponížení.