10 pilotů F1, kteří si vydělali nejvíce

Piloti F1 rozhodně neživoří. Naopak za svou práci dostávají štědře zaplaceno. Pojďme se proto podívat na 10 pilotů, kteří mají nejvyšší aktuální jmění.

Štítky: Finance Zveřejněno 30. 12 2023 — Petr Horák

Mezi nejbohatší desítkou se objevuje minimálně jedno překvapení, několik legend z minulosti, ale i současní piloti. Sumy vychází z odhadů magazínu GQ z ledna roku 2023.

10. Alain Prost – £78m

Francouzský čtyřnásobný mistr světa, přezdívaný Profesor, nepotřebuje bližší představení. Jeden z nejúspěšnějších pilotů historie a oponent Ayrtona Senna v možná nejslavnější rivalitě mezi dvěma jezdci.

9. Eddie Irvine – £93m

Tady máme to překvapení. Irský závodník, který ve Formuli 1 působil mezi lety 1993 a 2002. Jeho největším úspěchem byl titul vicemistra světa v roce 1999. Hodnotě jeho jmění výrazně napomáhá portfolium nemovitostí, které úspěšně spravuje.

8. Mario Andretti – £101m

Mistr světa z roku 1978, ale také vítěz všech možných závodů v USA. Jeho jméno se teď vášnivě skloňuje, neboť tým Andretti stále usiluje o vstup do Formule 1.

7. Sebastian Vettel – £109m

Prvním pilotem z nedávné minulosti je Sebastian Vettel. Čtyřnásobný šampion sice po úspěšné štaci v Red Bullu už u Ferrari ani Astonu další tituly nepřidal, za to si ale pěkně vydělal. I po konci kariéry na konci sezony 2022 se nadále spekuluje o jeho možném návratu například do vytrvalostního mistrovství světa.

6. Jenson Button – £117m

Šampion sezony 2009, ale také člen televizního týmu britské televize Sky Sports a úspěšný businessman. Navíc po zisku svého titulu pod lukrativní smlouvou u Mclarenu. I to vyneslo Jensona Buttona na šesté místo.

5. Niki Lauda – £143m

Dnes již bohužel zesnulý Niki Lauda byl trojnásobným mistrem světa, ale později až do své smrti odborným poradcem Mercedesu, který dodnes na jeho počest vozí na autě červenou hvězdu. Kromě závodění se Niki zajímal o leteckou dopravu, dokonce vlastnil, provozoval a nakonec i prodal vlastní aerolinku.

4. Kimi Raikkonen – £157m

Poslední šampion s Ferrari si právě v Itálii přišel na slušné peníze. Kromě toho si stihl odskočit do WRC a NASCAR, stejně jako investovat do nemovitostí. Dnes je šéfem motokrosového týmu.

3. Fernando Alonso – £204m

Prvním aktivním pilotem na seznamu je nestárnoucí Španěl. Právě díky své ohromně dlouhé kariéře si vysloužil třetí příčku, a to rozhodně nemíní jen tak přestat závodit.

2. Lewis Hamilton £223m

Pilot Mercedesu si za svou kariéru užil mnoha velmi lukrativních kontraktů, stejně tak je to i v případě jeho nové smlouvy s Mercedesem. Kromě sedmi titulů investoval do týmu NFL Denver Broncos, do firmy na veganské burgery a nedávno založil vlastní značku nealkoholické tequily.

1. Michael Schumacher – £472m

Kdo jiný by mohl být první než další sedminásobný mistr světa a podle mnohých největší ikona Formule 1 vůbec. Bohužel Michael tu s námi už 10 let je ve velice omezeném stavu, o kterém vlastně nic moc nevíme. Nezbývá než doufat, že jednou se jeho stav dostane zpět tam, kam si všichni přejeme.