Dokumentární film má ukázat ‘současného’ Schumachera

Už je tomu více než sedm let od chvíle, kdy se život Michaela Schumachera změnil k nepoznání. Sedminásobný mistr světa utrpěl na konci roku 2013 úraz hlavy při lyžování, od té doby se na veřejnosti neukázal a rodina o jeho zdravotním stavu moc informací nedává. Navíc došlo ke zpožděním při realizaci filmového dokumentu Schumacher. Ten už je nyní údajně hotový, ale na datum premiéry se stále čeká. Podle zákulisních informací by se v dokumentu měl ukázat 'současný' Michael Schumacher

Štítky: Michael Schumacher Zveřejněno 30. 01 2021 — Martin Vejdělek

Světlo světa má spatřit nový dokument od režiséra Michaela Wecha, který bude podle šampiónovy manažerky Sabiny Kehmové vyprávět o všech možných aspektech jeho života.

„Snímek je nejen o Michaelově působivé kariéře, ale i o mnoha stránkách tohoto všestranného muže. Nelítostného a odvážného pilota formule 1, ambiciózního sportovce, vynikajícího mechanika s jedinečným technickým nadáním, spolehlivého týmového hráče.“

Film s jednoduchým a úderným názvem „Schumacher“ měl původně vyjít už v roce 2019, nakonec však byl z různých důvodů odkládán.

Schumacherovo poslední vítězství

Očekávání od něj jsou opravdu velká, neboť informací o zdravotním stavu bývalého jezdce Jordanu, Benettonu, Ferrari a Mercedesu není mnoho. Poslední aktualizace je z loňského září, kdy svého bývalého svěřence navštívil Jean Todt, jeden z mála lidí, jenž má k Schumacherovi povolený přístup. „Viděl jsem Michaela minulý týden. Bojuje.“

„Všichni víme, že měl hroznou a nešťastnou nehodu na lyžích, která mu způsobila mnoho problémů, ale má při sobě úžasnou ženu, má své děti, své ošetřovatelky, a my jen můžeme jemu i rodině popřát to nejlepší. Vše, co mohu já udělat, je být jim co nejblíže do té doby, než budu moci něčím pomoci.“

A kdo všechno by se měl v tomto dokumentu objevit? Pochopitelně to budou lidé Schumacherovi nejbližší, tedy žena Corinna, otec Rolf a děti Gina-Maria a Mick, jenž v nadcházející sezoně půjde v tátových šlépějích a bude startovat v F1 za tým Haas.

Michael Schumacher už není tím, kým býval, přiznal jeho ex-šéf Jean Todt

„Jsme nadšeni, že jsme měli možnost takovéto spolupráce se Schumacherovou rodinou a managementem. Bez jejich podpory by nebylo možné tento film udělat,“ říká jeden z producentů Benjamin Seikel.

Schumacherova nehoda se udála 29. prosince 2013, kdy Němec při lyžování narazil hlavou do skály. Po jeho převozu do nemocnice v Grenoblu vyšlo najevo, že podstoupil dvě operace a je v kómatu v kritickém stavu.

Po měsíci od úrazu začalo jeho probouzení z bezvědomí. V polovině roku 2014 bylo jeho manažerkou potvrzeno, že se k rehabilitacím přesunul na kliniku v Lausanne, na konci léta jej pak lékaři propustili do domácího léčení.

Od té doby jsou novinky o zdravotním stavu sedminásobného šampióna velmi kusé. Měl by nadále být ve velmi vážném stavu, přičemž sice vnímá své okolí, nicméně pohyb i komunikace jsou velmi omezené.

Jaká je skutečnost, to se zřejmě svět dozví v novém dokumentu. Datum jeho vydání zatím naplánováno nebylo, podle producentů musí být diváci trpěliví.

Kolize v F3 – skutečný začátek rivality mezi Schumacherem a Häkkinenem