Největší vtipálci Ricciardo a Norris spolu. Humor ale až na posledním místě

Daniel Ricciardo a Lando Norris se letos mohou stát jednou z nejzábavnějších dvojic ve startovním poli. Nová autogramiáda McLarenu ale přinesla překvapivou novinu - o komediální show rozhodně nepůjde.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Zveřejněno 30. 01 2021 — Vašek Štěpánek

Daniel Ricciardo přiznal, že jeho debutová sezona s McLarenem rozhodně nebude o vtipech a uvolněné atmosféře v týmu. Australan svému novému zaměstnavateli slíbil, že se bude soustředit především na výkony a práci s týmem.

I přesto, že jsou Ricciardo s Norrisem bráni jako vtipálci a veselé postavy v paddocku, oba si uvědomují, jak důležité je porazit svého týmového kolegu. Vítěz sedmi závodů se nechal slyšet, že se k McLarenu připojil především kvůli byznysu a vybudování úspěšného týmu.

“Je tu něco, co bych chtěl fanouškům McLarenu říci. Nejsem zde proto, abych se stal součástí komediální show. Jsem tu kvůli tomu, abych pomohl týmu vrátit se zpět na špičku startovního pole.

Má osobnost se rozhodně nezmění, stále budu optimista a budu si užívat to, co dělám. Jen chci říci, že se zaměřím na práci s inženýry a ne na vtipy. Už teď se o mně a Landovi (Norrisovi) mluví jako o dvojici vtipálků. Ujišťuji vás, že to ale nebude našim záměrem,” přiznal Ricciardo v rozhovoru pro Sky Sports.

 Odchod z Renaultu

Pilot McLarenu v rozhovoru zhodnotil i své působení u francouzského zaměstnavatele: “Řekl bych, že má mise byla splněna. Myslím, že mohu odejít se vztyčenou hlavou. Pro mě je důležité, abych měl pocit, že jsem týmu něco předal. Podle mě se to povedlo. Bylo to vidět především vloni, když jsem získal dvě pódia. Viděl jsem tu radost okolo.”

McLaren byl až do loňského roku zákazníkem právě francouzské automobilky. I přesto se britské stáji podařilo získat třetí místo v poháru konstruktérů, což je nejlepší výsledek od roku 2012. Právě na tomto úspěchu, chce Ricciardo s McLarenem stavět.

Kanada pustila do provozu autonomní dodávky pro doručování

O nebezpečí, které F1 představuje

“Myslím, že někteří jezdci byli po událostech během loňské GP Bahrajnu (nehoda Grosjeana) vystrašeni. Abych byl upřímný, já byl trochu také, ale zároveň je nebezpečí to, co vás na tomto sportu tak přitahuje.

Už když jsem byl malý a závodil jsem na motokárách, dělal jsem to proto, že mě to bavilo a přišlo mi to nebezpečné, někdy i trochu rebelské.

Z mé strany je důležité, aby element nebezpečí ze sportu úplně nevymizel, občas nehody potřebujeme vidět, ale je nutné se postarat o to, aby se nikomu z nás nemohlo nic stát.”

Poselství proti rasismu

Ricciardo také uvedl, že i v McLarenu se bude snažit bojovat proti rasismu. Podle Australana jde o problém, který je třeba řešit.

“Minulý rok byl pro nás všechny hodně těžký a to hned z několika důvodů. Každopádně mi hodně pomohl pochopit fungování světa a otevřel mi oči. Začali jsme bojovat proti rasismu a já doufám, že v podobném duchu budeme pokračovat i nadále.

Je to problém, který je nutné řešit a já jsem rád, že se vzdělávám i touto cestou. Snad takhle přiměji přemýšlet i mé okolí a fanoušky,” uzavřel Ricciardo.