Bitva o Michaela Schumachera

Za pár dní to bude 10 let od nehody Michaela Schumachera na lyžích, který v důsledku vážného poranení hlavy je ošetřován, aniž by o rozsahu zranění existovaly jakékoli oficiální zprávy. Schumacherův život (a majetek) nyní de facto kontrolují tři ženy, které vedou bitvu s Michaelovými pokrevnými příbuznými: otcem Rolfem a bratrem Ralfem.

Štítky: Michael Schumacher Zveřejněno 17. 12 2023 — Tomáš Richtr

O jaké tři ženy se jedná? O manželku Corinnu, její matku (Michaelovu tchyni) Gabriele Betschovou a manažerku pro vztah s veřejností a nyní Schumacherovu manažerku Sabine Kehmovou, která tak odstrčila dlouholetého Michaelova manažera Williho Webera.

Sabine Kehmová za podpory Nicholase Todta (syna bývalého šéfa Ferrari a FIA Jeana Todta) prakticky diktuje otci Roflovi a bratrovi Ralfovi, co mohou nebo nemohou dělat. Ti dlouhá léta respektovali, co si Michaelova žena Corinna přeje, než začali poznávat, že to není přesně to, co si přeje Corinna, ale její matka a manažerka Kehmová.

Michael Schumacher má majetek odhadované hodnoty 400 milionů dolarů. Jeho pokrevní příbuzní se začínají obávat, že Corinna je manipulována lidmi, u kterých nejsou Michaelovy zájmy a zájmy jeho rodiny včetně dětí Micka a Giny-Marie na prvním místě. Corinna potřebuje lepší poradenství v situaci, o které zkušení právníci říkají, že vždy “naláká supy”.

EXKLUIVNÍ PŘEDPREMIÉRA FILMU FERRARI – zbývají poslední vstupenky
VSTUPENKY ZDE

Všechny tři ženy pobývají ve švýcarském sídle a situaci vedou tak, jak by si prý nepřál ani samotný Michael. Jeho otec a bratr mají možnost jej navštěvovat, ale nemají možnost hovořit do jeho záležitostí a už vůbec nemají dovoleno o Michaelově situaci hovořit na veřejnosti. Schumacherova situace je přirovnávána k závěrečným letům života Franka Sinatry, během kterých žena Barbara Marxová bránila příbuzným v konaktu. Po jeho smrti v roce 1998 zdědila Barbara 3,5 milionu dolarů v aktivách, včetně sídel v Beverly Hills, Malibu a Palm Springs. Také zdědila práva na Sinatrovy nahrávky Trilogy, většinu jeho hmotného majetku a kontrolu nad jeho jménem a podobou.

Franku Sinatrovi se po srdeční příhodě v lednu 1997 výrazně zhoršilo zdraví, ale veřejnosti Barbara hlásila, jak je Frank v pořádku a těší se setkání s přáteli. Nebyla to ale pravda a Frank byl ve skutečnosti nedobrovolným vězněm. Frankovi příbuzní se ani nedozvěděli o tom, že byl Frank hospitalizován a o jeho smrti byli informováni až následně.

Šéf F1 Stefano Domenicali, Jean Todt, Luca di Montezemolo či Ross Brawn dostali možnost Michaela navštívit, ale pod podmínkou, že o jeho stavu nebudou hovořit. Každý, kdo Michaela navštíví, včetně sester a doktorů, musí podepsat dohodu o mlčenlivosti v souladu se švýcarským právem.

Fanoušci a veřejnost nejsou už deset let ani trochu spokojeni s absencí informací o Michaelově stavu a bratr Ralf a otec Rolf jsou velmi frustrovaní. Z dostupných střípků se dá usuzovat, že Michael Schumacher nemluví, nechodí a že potřebuje podporu dýchání.

Po něhodě na lyžích, kdy si rozbil hlavu po nárazu na velký kámen, byl nejprve přepraven do nemocnice v Moûtiers, ale cestou se jeho stav výrazně zhoršil a bylo rozhodnuto o transferu do nemocnice v Grenodblu. Prodlevy způsobené tímto rozhodováním podle všeho výrazně ovlivnily následky pro Schumacherův zdravotní stav.