Michael Schumacher už není tím, kým býval, přiznal jeho ex-šéf Jean Todt

O něco více světla vnesl do současného stavu Michaela Schumachera šéf Mezinárodní automobilové federace Jean Todt. Ten je jedním z mála lidí, kteří bývalého pilota Ferrari navštěvují. Informace, které Todt prozradil minulý týden na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, zveřejnil deník Express.

Štítky: Jean Todt Michael Schumacher Zveřejněno 15. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Todta pojí s Michaelem Schumacherem přátelství od jejich společných dob ve Ferrari, během kterých získali pět titulů mistra světa v řadě (v letech 2000-2004). A právě po tomto přátelství se současnému šéfovi Mezinárodní automobilové federace stýská.

„Jeho rodina strašně moc bojuje. Ale naše přátelství s Michaelem už není takové, jaké bývalo, není to možné. A to proto, že mezi námi už nadále není možná stejná komunikace jako dřív.“

Todt tím zřejmě naráží na špatný Schumacherův zdravotní stav, který se od nehody na lyžích v závěru roku 2013 výrazně nezlepšil. Objevilo se mnoho spekulací popisujících, jak na tom sedminásobný šampion je, ale žádné z nich se nepotvrdily.

Francouzova slova ale moc naděje neposkytují. Podle nich se dá usoudit, že legenda Ferrari se už do normálního života nevrátí. „Mohu jen říci, že jeho rodina se o něj dobře stará a on nepřestává bojovat,“ dodává Todt.

Nedobře působí také fakt, že navštívit Michaela nemohou ani jeho bývalí kolegové z Ferrari. „Může za ním jen pár lidí, o kterých rozhoduje jeho manželka Corinna,“ prozradil už dříve stejnému deníku pilot Luca Badoer.

Se zlou se potázal také bývalý dlouholetý Schumacherův kolega, Brazilec Rubens Barrichello. „Jednou jsem ho zkusil navštívit, ale rodina to odmítla. Řekli mi, že by to nepřineslo nic dobrému jemu ani mně.“

Diskuse k článku

Napsat komentář