Vettel: F1 dneška není sportem, do kterého jsem se kdysi zamiloval

Pilot Ferrari byl po závodě v Kanadě velmi emotivní. Dokonce tak moc, že zkritizoval současný stav královny motorsportu, která už podle něj není to, co bývala.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 11. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

„Jsem purista. Rád se dívám na závody ze starých let, stará auta a jezdce. Je čest, když máte šanci je potkat a mluvit s nimi; jsou to hrdinové. Přál bych si, abych byl tak dobrý v tom, co dělám, ale abych to mohl dělat v jejich době než dnes,“ přiznal Vettel.

A ve svém tvrzení šel ještě dál. „Tohle už není sport, do kterého jsem se zamiloval, když jsem ho sledoval. Nelíbí se mi to. Všichni mluvíme jako právníci hovořící oficiálním jazykem. Myslím, že to sportu a lidem nepřináší žádnou výhodu. Však si poslechněte rádiovou komunikaci, kterou teď máme. Máme oficiální jazyk, což je podle mého špatně. Měli bychom schopni být říct, co si myslíme, ale tak to není, takže nesouhlasím s tím, jak na tom teď formule 1 je.

View this post on Instagram

"Malá nočná búrka"

A post shared by GPF1 (@gpf1cz) on

Máme všechny ty fráze jako ‚získal jsem výhodu‘, ‚nezískal jsem výhodu‘, ‚vyhnul jsem se kolizi‘. Je to špatně, víte, nepopisuje to, co skutečně v autě děláme. Je to závodění, zdravý rozum. Pokud je na trati nebezpečí, pak samozřejmě zpomalíte, protože není přirozené držet pedál na podlaze, narazit do jiného auta a říct ‚to je pech, že tu to auto bylo‘.“

Ve světle těchto výroků pak Vettel zhodnotil i incident s Lewisem Hamiltonem. „Vrátil jsem se na trať a Lewis musel reagovat. Nevím, jak to bylo těsné nebo jak byl blízko. Jednou jsem se podíval do zrcátka a viděl jsem ho, ale to je závodění a myslím, že spousta pilotů ze starých časů, o kterých jsem mluvil, by s tím souhlasili. Myslím, že v neděli to nebylo jen o tom jednom rozhodnutí. Dneska je to prostě jiné…“

Diskuse k článku

Napsat komentář