Očima závodnice: Incident mezi Vettelem a Hamiltonem

Počínaje závodem v Kanadě přicházíme s jednou zásadní novinkou.

3 Štítky: Gabriela Jílková GP Kanady QuickGabi Zveřejněno 11. 06 2019 — GPF1.cz

Automobilová závodnice Gabriela Jílková/#QuickGabi bude exkluzivně pro náš web hodnotit to nejzajímavější, co se stalo během uplynulého závodního víkendu.

Nejvýznamnějším momentem GP Kanady byl rozhodně incident mezi Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem.

Vettel byl široký při nájezdu do třetí zatáčky, kde mu vůz uklouzl na trávě. Při návratu na trať a rovnání vozu ale nechtěně vytlačil právě Hamiltona, který se snažil vybojovat vítězství.

Výsledkem bylo, že byl pilot Ferrari potrestaný penalizací pěti vteřin, což rozhodlo závod. Němec sice cílem projel první, ale slavil Hamilton.

Mnoho jezdců po celém se shoduje, že byla penalizace zbytečná a neoprávněná. Stejného názoru zastává i Gabriela Jílková.

„Podle několika názorů Vettel cíleně hnul volantem znovu doprava, jenže to podle onboardu určitě musíme vyloučit. Vettela zkrátka tráva vynesla.

Pokud by Hamilton Vettela objel vnější stopou, dostal by se čtyřmi koly za bílou čáru. Dostal by v takovém případě Hamilton penalizaci? To zůstává otázkou.

Penalizace byla skutečně zbytečná, neměl na výběr. Stala se zkrátka jezdecká chyba, vlastně ani nechápu důvod penalizace. V minulosti jsme několikrát viděli, jak jeden jezdec vytlačil druhého, ale penalizace za to nebyla. Krásným příkladem je souboj Hamiltona a Ricciarda z Monaka 2016, kde to podle mého názoru bylo mnohem horší.”

Diskuse k článku

Napsat komentář