Dilema Mercedesu: Přijde buď o Ocona, nebo Bottase

Toto Wolff připustil, že pokud nesežene sedačku pro Estebana Ocona v týmu poháněným agregátem Mercedes, uvolní pilota jinam.

Štítky: Esteban Ocon Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 30. 07 2019 — Lukáš Podstata

Francouz loňskou sezonu působil u Force Indie, dnes SportPesa Racing Point. Stáj pod vedením  Vidžaje Mallyi se dostala do těžkých finančních problémů a hrozil jí úplný zánik. Nakonec tým zakoupil miliardář Lawrence Stroll, aby zajistil přesun svého syna z Williamsu. V tu chvíli bylo jasné, že jeden z dvojice Sergio Pérez a Esteban Ocon bude muset po sezoně jít. Nový majitel se rozhodl angažovat Mexičana, a jelikož jinde místo nebylo, Esteban Ocon nezískal sedačku pro aktuální ročník.

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff před sezonou potvrdil, že Francouz bude v ročníku 2019 rezervním jezdcem Stříbrných šípů a pro ten následující mu sedačku ve startovním poli sežene. „Zaslouží si být ve formuli 1, to je jasné. Odvedl výbornou práci u Force Indie i pro náš tým, když pracoval na simulátoru,“ chválí jezdce šéf Mercedesu.

Jenže s přibývajícím časem začíná být situace pro Tota Wolffa velice náročná, protože místa v týmech poháněných agregátem Mercedes jsou prakticky obsazena. Wolff však připustil možnost, že mladý pilot může nahradit v Mercedesu Valtteriho Bottase. „Rozhodneme se v srpnu. Pokud si necháme Valtteriho, tak jsme si vědomi, že o Estebana na rok nebo dva přijdeme, ale to jsou důsledky takového rozhodnutí.“

Nakonec je možná i varianta, že Ocon odejde do stáje, kterou pohání jiná pohonná jednotka než Mercedes. „Pokud pro něj nebudeme mít místo, musíme ho nechat jít. Nemůžeme brzdit kariéru mladého jezdce, když mu nejsme schopni zaručit sedačku,“ dodává Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář