Mercedes byl připraven vyměnit Hamiltona za Ocona

Esteban Ocon mohl být dnešním přímým účastníkem kvalifikačních bojů, jelikož britský závodník se potýkal s lehčími zdravotními problémy.

Štítky: Esteban Ocon Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 27. 07 2019 — Lukáš Podstata

Hamilton se v posledním volném tréninku necítil dobře, a tak mohlo dojít k tomu, že Brit do kvalifikace vůbec nezasáhne.

„Necítil jsem se moc dobře, ráno jsem měl bolesti v krku,“ přiznává Hamilton pro portál Motorsport.com.

Na možnost výměny dodává: „Na tuto variantu jsme se připravili, pokud bych nebyl schopen do kvalifikace zasáhnout, nasadil by tým do mého vozu Estebana Ocona. Jednalo se však o nejhorší možný scénář, který se nakonec nenaplnil, a zvládli jsme nakonec vše na výbornou.“

Samotná kvalifikace nezačala pro nejžhavějšího kandidáta na pole position vůbec dobře. V Q1 se dostal do velmi silného provozu, díky tomu si v prvním měřeném kole nezajistil postup do Q2, a proto musel na dráhu vyjet znovu. V dalších částech kvalifikace se ovšem k Hamiltonovi obrátilo štěstí a získal pro zítřejší závod příčku nejvyšší.

Samotný pilot tomu, že zvítězil v kvalifikaci, nemohl uvěřit. To také potvrzuje komunikace z týmové vysílačky: „Nevím jak jsme to dokázali.“ Nejspíše ani samotný Hamilton neočekával takový výsledek po skončení Q3.

Po kvalifikaci byl Brit velmi spokojený. “Tým odvedl skvělou práci a výborně načasoval náš výjezd na dráhu. Jak jste viděli, oba vozy Ferrari z boje vypadly kvůli technickým problémům, to nakonec dost ovlivnilo závěrečnou bitvu o zítřejší pole position. Přesto si myslím, že jsem měl velice dobré tempo a věřím, že nakonec by to bylo mezi mnou a Leclercem, kdo ví? Ferrari celý víkend potvrzovalo svojí dobrou rychlost.“

Mercedes na Hockenheimu slaví 125. narozeniny a Hamilton prozradil, že pro něj i celý tým nemohl víkend začít lépe.

Podle pilota bude počasí zítra velkou hrozbou a určitě ovlivní samotný závod.“ Mluví se, že zítřejší závod bude v dešti, ale nevím, neviděl jsem dlouhodobou předpověď. Pokud ovšem budou panovat stejné teploty jako včera tak věřím, že se bude jednat o závod s více zastávkami v boxech.“ uzavírá Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář