Fotograf byl účastníkem incidentu v pitlane, nabídl svůj úhel pohledu

Fotograf formule 1 vyzval k „lepším titulkům ve zprávách“ po děsivém incidentu v pitlane na konci nedělní Velké ceny Ázerbájdžánu.

Štítky: Alpine Esteban Ocon FIA Zveřejněno 1. 05 2023 — Jiří Košta

FIA si svolala své vlastní představitele, aby vysvětlili děsivý incident, při kterém Esteban Ocon z Alpine vjel plnou rychlostí do pitlane, aby zastavil v boxech v posledním kole závodu – kde potkal hradbu převážně fotografů shromážděných před parc fermé.

„Přijíždím rychlostí 300 km/h, brzdím velmi pozdě a vidím lidi všude kolem. Šílené. Mohlo to dopadnout špatně,” řekl Ocon.

„To je něco, co potřebuje revizi, protože Esteban má právo zajet do boxů v posledním kole a dokončit závod v pitlane, pokud bude chtít,” řekl Christian Horner z Red Bullu.

(20) Uživatel Tyson Whelan na Twitteru: „DID ALPINE FORGET TO PIT OCON?! THE PITLANE WAS FILLING UP. CHAOS!! 🤯🤯 #AzerbaijanGP https://t.co/Azo9OWPbpm“ / Twitter

FIA připustila potřebu zlepšit a „přehodnotit tyto postupy, aby se zajistilo, že se tato situace nebude opakovat“.

„Zástupci FIA vyjádřili lítost nad tím, co se stalo, a ujistili nás, že tak učiní včas do příštího podniku,” dodal řídící orgán F1.

Jiní pozorovatelé a komentátoři – zejména autoři titulků a hlasatelé – to však označili za jednu z nejnebezpečnějších situací ve formuli 1 v poslední době.

Ale jeden z fotografů, Jevgenij Safronov, řekl, že incident nebyl tak hrozný, jak tvrdí titulky.

„Byl jsem tam. Je to skvělý příklad toho, kdy závod nebyl nejlepší, takže musíme něco probrat. A potřebujeme lepší titulky než, že to „Mohlo skončit tragédií“.

„Řeknu vám, co se stalo. Tentokrát FIA dala souhlas o něco dříve než obvykle. A nebyli to jen fotografové, ale i úředníci.

Ano, bylo to určitě nebezpečné. Nemělo se to stát. Ale v úplně posledním případě seděl člověk za volantem a jeho auto mělo brzdy.”