Honda chystá velká vylepšení na Monzu a Soči. Red Bull zabojuje o titul

Poradce Red Bullu Helmut Marko oznámil, že Honda v brzké době nasadí modifikace pohonné jednotky, díky kterým by měl být Max Verstappen schopný bojovat o titul.

3 Štítky: Honda Red Bull Zveřejněno 30. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Japonský motorář připravuje modifikace konkrétně pro závody v Itálii a Soči. Vylepšení by se měl dočkat jak Red Bull, tak i Toro Rosso. O co přesně se jedná? „Pro Monzu dostaneme vylepšený motor, v Rusku nové palivo. To by mělo pomoci agregátu dosáhnout svého potenciálu. Auto to hodně zlepší,“ říká Helmut Marko.

Ten dokonce tvrdí, že nové díly by mohly promluvit i do boje o titul mezi jezdci! „Nevylučujeme boj o titul. V Německu se všechno poprvé sešlo. Vyhráli jsme na dráze, nikoliv proto, že Mercedes měl problém. Schopnost chladit auto je součástí dnešní F1 a Max navíc předjel Ferrari i Mercedes na dráze,“ má jasno Marko.

Red Bull zásluhou Verstappena už letos vyhrál dva závody. Nizozemský pilot je momentálně třetí v šampionátu, 22 bodů za Valtterim Bottasem a 63 za lídrem Lewisem Hamiltonem. Za vítězství se uděluje 25 bodů (plus jeden bod za nejrychlejší kolo).

Diskuse k článku

3 komentáře: “Honda chystá velká vylepšení na Monzu a Soči. Red Bull zabojuje o titul”

  1. VlastikUL napsal:

    výborná idea, ale Marko už napovídal takový věci, že se asi musí brát s velkou rezervou

  2. jenDalsiTeepack napsal:

    Nevěřím, Mercedes je s bodama pro Red Bull již daleko…

  3. krakra napsal:

    Hm, to by bylo super, ale Hamilton se teď bude nahánět dost těžko.

Napsat komentář