Epizodní tradice pití z boty končí. Bottasovi prý beztak chybí vodka

Daniel Ricciardo byl přítomen na tradiční čtvrteční tiskové konferenci před GP Velké Británie a jako obvykle se nacházel ve velmi dobrém rozpoložení. Probírala se hlavně oslava Shoey a reakce na ni – zejména ze strany Valtteriho Bottase, vítěze GP Rakouska.

Štítky: Daniel Ricciardo Valtteri Bottas Zveřejněno 14. 07 2017 — Šimon Trantina

Graham Harris, redaktor magazínu Motorsport Morning, se Ricciarda zeptal, zda plánuje dále pokračovat s provozováním pití šampaňského z boty na pódiu. Odpověď, kterou dostal, může být překvapivá, nezněla totiž nijak odhodlaně.

„Kamkoli přijdu, lidé na mě pokřikují ať udělám Shoey. Když jdu po ulici, nesundám si přece botu a nenapiju z ní. Tímto zvykem jsem se zřejmě sám zahnal do pasti,“ vysvětluje Australan možné důvody konce tohoto druhu oslavy.

V Ázerbájdžánu si Shoey vyžádal David Coulthard, sám však nepil. Jednalo se o závod, ve kterém Lance Stroll získal své první pódiové umístění. Díky dlouholetému skotskému pilotovi F1 a nynějšímu moderátorovi se mu tak dostalo nechtěné pocty.

Na Red Bull Ringu vedl pódiové rozhovory Martin Brundle, který Ricciarda přímo poprosil, aby mu dal napít ze své boty. Tu prý plánuje vydražit a peníze darovat charitě.

Australan prý již dříve přemýšlel o tom, že by od tradice upustil, ale nešlo to, zejména kvůli zájmu ostatních. Sami piloti se velmi populárnímu zvyku vyhýbají, jako Valtteri Bottas právě v Rakousku. Právě ten se stal Ricciardovým terčem na setkání s novináři.

„Slyšel jsem, že Finové pijí. Opravdu jsem to slyšel,“ pronesl se silným finským přízvukem na tiskové konferenci čtvrtý jezdec celkového pořadí, což pobavilo většinu lidí v místnosti. „Valtteri ale nereprezentoval svou vlast dobře, hanba mu. Asi by tam potřeboval trochu vodky,“ pokračoval v reakci na to, že na pódiu v Rakousku Bottas pití z boty velmi razantně odmítl.

„Takže, Valtteri Bottas. Jsem zklamán,“ žertoval Ricciardo, přičemž jméno finského závodníka řekl, jak nejlépe finsky uměl, což také vyznělo velice komicky.

Lewis Hamilton, který na konferenci seděl hned vedle Ricciarda, byl dotázán, zda je spokojen s tím, že se prozatím Shoey vždy vyhnul. „Rozhodně. A zůstanu neústupný. Pot z nohou není nic, co bych chtěl pít, a už vůbec ne, když je od někoho jiného.“

Diskuse k článku

Napsat komentář