Další zvrat? Schumacher by mohl zamířit do Alpinu

Mick Schumacher je údajně jedním z kandidátů na závodní sedačku u Alpinu. Tvrdí to alespoň strýc pilota Haasu. Zajímavé je, že kroky samotného Schumachera nahrávají této teorii, neboť před pár dny začal na sociálních sítích sledovat šéfa francouzské stáje.

Štítky: 2023 Alpine Mick Schumacher Zveřejněno 20. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Rozhodujícím faktorem má prý být Schumacherova rychlost. Forma mladého Němce je totiž na pochybách. Ačkoli se mladý Schumi dokázal v posledních závodech vyrovnat týmovému kolegovi Magnussenovi, je jeho skutečná rychlost pořád záhadou.

Je nutné zmínit také Schumacherovi časté a drahé nehody z úvodu roku, které tým Haas stály nejen velké peníze, ale také i potenciální bodovaná umístění. To vše může hrát klíčovou roli a Alpine bude nástupce Fernanda Alonsa pečlivě vybírat.

Z francouzské stáje totiž neodchází pilot, jehož výkony by byly na pochybách, ale osvědčený a velmi rychlý pilot, který v letech 2005 a 2006 získal tituly mistra světa – laťka je tak vysoko. Co se samotného Alpinu týče, ten má údajně na výběr z celé řady jezdců.

Na nečekaně volnou sedačku u Alpinu už mělo reagovat čtrnáct jezdců, a to jak z formule 1, tak i mimo ni. Pokud by Schumacher ale opravdu chtěl odejít do Alpinu, nebude to mít vůbec jednoduché – konkurence je opravdu silná.

Vyzyvatele by mohl představovat i Daniel Ricciardo, kterého pravděpodobně čeká předčasný konec u McLarenu, tam by měl zamířit Oscar Piastri, který měl nahradit Alonsa. Alpine už sám uvedl, že angažování Ricciarda by nepředstavovalo žádný problém.

Strýc Micka Schumachera Ralf, se ale snaží svému synovci vydobýt lepší jméno a pevnější půdu pod nohami. „Mick ještě nepodepsal žádnou smlouvu a je otázka, zda chce stále pokračovat s Haasem, nebo stáj s ním.

Vše je otevřené a Mick je aktuálně volným hráčem na trhu. Dokázal bych si představit, jak by Mick závodil v Alpinu a myslím si, že je vážným kandidátem na jejich sedačku… a upřímně, nemyslím si, že by Ricciardo měl dostat další šanci v F1,“ vyjádřil se Ralf Schumacher.

Pilot Haasu navíc v nedávné době začal na svém instagramovém profilu sledovat šéfa Alpinu Laurenta Rossiho. To by samo o sobě také mohlo nahrávat možné budoucí spolupráci. Daniel Ricciardo by se pak mohl přemístit do Haasu. Jinde už asi místo nebude.