Audi se svým rozhodnutím o vstupu do F1 nespěchá

Na začátku týdne byla konečně představena pravidla týkající se nových motorů ve formuli 1 od roku 2026. Novým automobilkám Porsche a Audi, které mají o účast ve sportu zájem, tak už nestojí nic v cestě k oficiálnímu prohlášení. Zatímco u Porsche se formální potvrzení čeká v nejbližších dnech, na to od Audi si budeme muset ještě chvíli počkat.

Štítky: 2026 Audi FIA motory Zveřejněno 19. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Obě značky za skupiny Volkswagen netrpělivě čekaly na podobiznu nových motorů. Oficiální prohlášení a představení nových pohonných jednotek přišlo teprve tento týden, tedy později, než se předpokládalo.

Německé automobilky si jako podmínku pro potvrzení své účasti v šampionátu dávaly celkem jasně za podmínku, že nejprve chtějí vidět finální podobiznu nových motorů. To se v průběhu týdne konečně uskutečnilo a nyní svět čeká na další tahy Porsche a Audi.

U Porsche se očekává brzké oznámení spolupráce s Red Bullem. Porsche by mělo Red Bullu dodávat motory a také vlastnit téměř polovinu týmu. U Audi je situace o něco méně jasná a zatím se čeká s kým a zda vůbec do F1 vstoupí.

Audi původně jednalo o odkoupení týmu McLaren, jednání ale ztroskotala – stáj z Wokingu se nebránila dodávce motorů, k prodeji stáje ale už nesvolí. Podobný výsledek mělo Audi také u Aston Martinu, ten také svůj tým nechce prodat.

Aktuálně se hlasitě hovoří o tom, že by Audi spojilo síly s Alfou Romeo. Nejprve by německá automobilka týmu dodávala motory a v průběhu dalších čtyř let by postupně přebrala celou stáj z Hinwillu, čímž by se z Alfy Romeo (Sauberu) stal tovární tým Audi.

Jelikož se jedná o delší jednání, Audi si proto dává načas také se svým konečným rozhodnutím o vstupu do F1. „Nová pravidla ohledně pohonných jednotek detailně prozkoumáme a potom dojdeme k našemu rozhodnutí.

Nečekejte ale, že to bude v blízké budoucnosti. Nové motory byly schváleny během letních prázdnin, a to je celá řada našich nejdůležitějších představitelů na dovolené. Počkáme tedy na jejich návrat a poté se společně dobereme k závěru,“ uvedlo Audi v oficiální zprávě.

I přesto, že Audi nespěchá se svým rozhodnutím, nesmí otálet příliš dlouho. Aktuální členové šampionátu (Mercedes, Ferrari a Renault) už mohou na pohonných jednotkách pracovat a v rámci příprav na nové motory je znát každý týden, tak aby na to Audi nedoplatilo…