Mercedes se po letní pauze vrátí do hry

První polovinu sezony mezi sebou bojovaly dva týmy – Red Bull a Ferrari. V posledních pár závodech začal sílit také Mercedes. Podle bývalého pilota F1 Nica Hülkenberga bychom ve druhé půlce roku mohli být svědky návratu Mercedesu a souboje tří stájí na čele.

Štítky: Mercedes Nico Hülkenberg Zveřejněno 20. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Stříbrné šípy nezačaly letošní sezonu dobře. V prvních závodech Mercedes výrazně ztrácel na první týmy a jeho tempo bylo blíže středu pole. Nicméně, vždy dokázal využít zaváhání stájí vpředu a maximalizovat své bodové konto.

Díky stále se zlepšujícímu tempu a vysoké spolehlivosti, ztrácí Mercedes už jen 30 bodů na Ferrari v poháru konstruktérů, a to by si na začátku sezony jen málokdo pomyslel. Podle Nica Hülkenberga bude boj ve druhé polovině roku ještě těsnější.

„Jsem přesvědčen, že pole bude ještě vyrovnanější. Věřím, že se Mercedes ve zbývajících závodech vrátí do hry a my budeme svědky skvělého boje mezi třemi nejsilnějšími týmy. Na Silverstonu už byl Mercedes blízko.

Zlepšující formu potom potvrdili i ve Francii a Maďarsku, kde dojeli s oběma vozy na podium. Na Hungaroringu navíc získali díky Russellovi první pole position v sezoně. Myslím si, že už jsou téměř zpátky,“ odhaduje Hülkenberg.

Rezervní pilot Aston Martinu se těší také na velké bitvy na nižších pozicích. „McLaren je na tom s Alpinem velmi podobně a bude vzrušující sledovat jejich souboj o čtvrté místo v poháru konstruktérů.

Jsem zvědavý také na další bitvy. Ostatní včetně Astonu přivezou ještě nějaké nové díly. Abych byl upřímný… myslím si, že ve zbývajících závodech se máme na co těšit. Ve hře je ještě hodně bodů,“ zakončil optimisticky Hülkenberg.