Co bývalý šéf formule 1 radí těm současným ohledně pravidel 2021?

Bernie Ecclestone doporučuje svým nástupcům ze společnosti Liberty Media, ať svoji pozornost upřou pouze na dva týmy ze špičky.

Štítky: Bernie Ecclestone Liberty Media Pravidla Zveřejněno 2. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

Už koncem tohoto měsíce by se komunita kolem formule 1 měla dozvědět definitivní podobu revolučních pravidel pro rok 2021. Ty ale vyžadují shodu tří stran – vlastníka F1 Liberty Media, Mezinárodní automobilové federace a hlavně samotných týmů. Jejich šéfové se ale, klasicky, nedokážou domluvit.

„Udělejte dohodu s Ferrari a Red Bullem a ostatním řekněte, ať to vezmou, nebo odejdou,“ nabádá Bernie Ecclestone (88). Je to právě Ferrari, které disponuje právem veta a může navrhované změny zablokovat. Podle jeho šéfa Mattina Binotta to ale nebude nutné. „Není to naším záměrem. Pořád máme čas na případnou úpravu pravidel.“

Podle některých spekulací se týmy nebudou schopné dohodnout ani do konce října a termín se odsunem někam do období ke konci roku.

Ecclestone, který má blízký vztah s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a byl tradičně přítomen v padoku Grand Prix Ruska, se opětovně vyjádřil i na adresu svých nástupců. A zase to bylo v negativním duchu. „Neudělali moc skvělých věcí, vlastně změnili hlavně oblast sociálních médií. Ale nechci jen kritizovat, spousta je toho pro ně nová. Je to, jako bych se najednou stal šéfem nemocnice – taky bych nejprve vše konzultoval s lidmi, kteří tam jsou už dlouho.“

Diskuse k článku

Napsat komentář