Bývalý šéf F1: Ruský prezident Putin by měl vládnout Evropě

Bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone (88), který byl v roce 2017 sesazen z vedení královny motorsportu, ani v důchodu nezahálí. Jeho poslední rozhovor však šokuje více než jiné: Brit v něm vychválil ruského prezidenta Vladimira Putina (66), se kterým se častokrát setkával v rámci Grand Prix Ruska.

1 Štítky: Bernie Ecclestone GP Ruska Zveřejněno 9. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Je to právě závod na okruhu v Soči, který je jedním z posledních Ecclestonových politických počinů, které ještě před svým koncem ve funkci dotáhl do konce. Právě v dějišti tamní Velké ceny se od roku 2014 Ecclestone několikrát s Putinem setkal.

„Pokud by někdo měl kulomet a byl by připraven zastřelit Putina, postavil bych se před něj, protože je to dobrý chlap,“ tvrdí Bernie Ecclestone v posledním rozhovoru pro deník New York Times. „Nikdy neudělal nic, co by nebylo dobré pro jeho lidi. Vše ostatní a špatné je vymyšlené.

Líbilo by se mi, kdyby vládl Evropě. Nikdo takový není, takže by to nemohlo být horší než teď. Co řekne, že udělá, to taky splní… nejsem podporovatel demokracie. Potřebujete diktátora. Jako diktátor řeknete ‚uděláme tohle‘. Demokracie je jen odvar.“

Ecclestone se také vyjádřil ke své čestné funkci ve vedení F1, která mu ale nedovoluje aktivně se zapojit do tvorby šampionátu. Protřelý byznysmen si ale i tak našel způsob, jak zůstat v kontaktu s komunitou F1.

„V rámci čestné funkce nedělám nic. Dělám ale spoustu dalších věcí, jsem pravděpodobně více zaneprázdněný, než když jsem šéfoval formuli 1. Lidé za mnou chodí s odlišnými problémy. Zrovna dnes ráno jsem něco řešil se členem jednoho z týmů. Rád uzavírám dohody. Jsem holt obchodník každým coulem,“ culí se Bernie Ecclestone.

Putin a Ecclestone, GP Ruska 2015.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Bývalý šéf F1: Ruský prezident Putin by měl vládnout Evropě”

  1. krakra napsal:

    Bernie Bernie, ty zase kecáš.

Napsat komentář