Bývalá šéfka Williamsu pomáhá britskému týmu i po svém odchodu

Šéf týmu Williams Jost Capito řekl, že pro Claire Williams bylo „velmi obtížné“ správně odstoupit z F1.

Štítky: Claire Williams Jost Capito Williams Zveřejněno 10. 03 2022 — Jiří Košta

Tým Williams byl v rodinném vlastnictví od svého založení v roce 1977, tedy do té doby, než bylo oblečení Grove prodáno americké investiční firmě Dorilton Capital v létě 2020.

V letech 2013–2020 sloužila Claire Williams jako zástupkyně šéfa týmu a řešila většinu každodenních operací, protože její zesnulý otec a zakladatel týmu Sir Frank Williams pokračoval jako šéf.

Ale v okamžiku, kdy byl tým prodán Doriltonu, byl Williams na svém historickém minimu, v roce 2019 získal pouze jeden bod, zatímco v roce 2020 skončili poprvé bez bodu.

Financování, které by skutečně otočilo jmění týmu, nakonec nebylo, a tak rodina Williamsových předala svůj tým Doriltonovi.

Od té doby investice přicházejí a pokračují práce na modernizaci vybavení společnosti Williams a také změny v týmu zaměstnanců, včetně Capita, který převzal funkci generálního ředitele a šéfa týmu.

Capito vysvětlil, že Claire Williams věděla, že udělala správné rozhodnutí, když opustila formuli 1.

„Myslím, že pro Claire bylo velmi těžké ustoupit, i když ví, že je to správné rozhodnutí,” řekl Capito.

Samozřejmě s ohledem na emocionální investici Claire do týmu Williams není překvapením, že je aktuální šéf v kontaktu s bývalým vedením.

Jak již bylo řečeno, zatímco se snaží zajistit, aby byla vždy „dosažitelná“, zároveň Capito říká, že je také důležité, aby si Claire držela určitý odstup od týmu.

Britská stáj jde postupně nahoru, přičemž za vrchol z poslední doby lze považovat druhé místo George Russella v GP Belgie 2021.

McLaren Artura je stále nedostupný