Čeká se na oznámení Charlese Leclerca v Sauberu

Trochu ve stínu horečných jednání po ose 'McLaren - Honda - Renault - Toro Rosso - vedení F1' je pomalu očekáváno oznámení toho, že skoro dvacetiletý Monačan Charles Leclerc bude příští rok závodit pro tým Sauber. Leclerc je členem jezdecké akademie Ferrari a cílem týmu Ferrari je pro svého pilota získat prostředí, ve kterém by se začal připravovat na vrcholnou kariéru pilota formule 1.

Štítky: Alfa Romeo Charles Leclerc Sauber Zveřejněno 4. 09 2017 — Tomáš Richtr

Leclerc tak jde ve stopách tragicky zesnulého Julese Bianchiho, pro kterého Ferrari chystalo stejnou cestu. Pokud se Leclercovi bude dařit, má šanci na to někdy v budoucnu nahradit v týmu Ferrari Kimiho Räikkönena.

Sauber se vrátil k partnerství s Ferrari poté, co zkolabovala jednání s Hondou. Ta byla ve své finální fázi pod dohledem tehdejší šéfky týmu Monishy Kaltenbornové, ale po rychlém rozpadu jejího vztahu s novými investory v týmu byla nahrazena Francouzem Fredericem Vasseurem. Ten se po krátkém vyhodnocení rozhodl další jednání s Hondou odvolat a vrátit se zpět k Ferrari.

Vozy současných pilotů Sauberu Pascala Wehrleina a Marcuse Ericssona pohání rok staré motory Ferrari. V kombinaci s nedostatečně vyvíjeným šasi si Sauber našel permanentní místo na dně výsledkové listiny každé z letošních velkých cen. Do budoucna ale hodlá Sauber rozšířit spolupráci s Ferrari vedle motoru i na další části auta. Do konce letošního šampionátu F2 zbývají dva víkendy, jeden ve Španělském Jerezu a pak společná událost s F1 v Abú Dhabi o posledním listopadovém víkendu. Leclerc má náskok 59 bodů před druhým Oliverem Rowlandem.

Zákulisní spekulace spojují rozšíření spolupráce s Ferrari za jeho hranice. Ředitel koncernu Fiat, který vlastní Ferrari, prý zvažuje spojení své další značky, Alfa Romeo, s týmem Sauber. Na jaké bázi a zda-li vůbec, to není zřejmé. Pouhé přejmenování motorů Ferrari pro Sauber na Alfa Romeo by nebylo zrovna v souladu s marketingovou image značky s ohledem na stávající formu Sauberu. Hovoří se také o kompletním přejmenování týmu Sauber na Alfa Romeo, ale i zde je nutní mít nejprve solidní plán investic do vývoje současného šasi Sauber tak, aby s motory od Ferrari začal v blízké budoucnosti zajíždět dobré výsledky. To není úkol splnitelný ze dne na den a jedná se spíše o víceletý plán, který je ale potřeba zafinancovat. Tolik prostředků Sauber nemá a o nějaké obdobě vztahu Red Bull – Toro Rosso zatím nepadlo ještě ani slovo.

Nic to nemění na tom, že podle všeho se může Charles Leclerc těšit na své první velké ceny ve formuli 1 již brzy.

Diskuse k článku

Napsat komentář