Nelehké přiznání Ferrari: Podělali jsme to!

Prezident Scuderie Sergio Marchionne je známý tím, že pro ostré slovo nechodí daleko. V podobném duchu se neslo i jeho hodnocení domácího závodu Ferrari na italské Monze.

Štítky: Ferrari GP Itálie Sergio Marchionne Zveřejněno 4. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Pouze jeden týden po solidním výkonu Ferrari ve Spa-Francorchamps, které svým profilem Scuderii nemělo příliš sedět, přišlo vystřízlivění v podobě Grand Prix Itálie. Na svojí domácí půdě hráli Maranellští druhé housle za Mercedesem. V cíli ztratil Vettel více než půl minuty na vítězného Hamiltona. Němec navíc přišel o vedení v šampionátu – poprvé v sezoně.

„Myslím si, že jsme to prostě podělali,“ nebral si po závodě servítky prezident automobilky se vzpínajícím se koníkem ve znaku Sergio Marchionne. „Nastavení auta bylo špatné. Podle mého jsme podcenili okruh. Kazíme to od Belgie, od Spa, až do teď. Musíme se vrátit do továrny a zjistit, jakým způsobem se auto pokazilo. Ale v Singapuru budeme zpátky.“

Vozy Ferrari trpěly na Monze už od pátku, kdy si piloti stěžovali na nesnadné řízení monopostů. Chyběla celková přilnavost, vyvážení, jezdci nemohli dostat pneumatiky do správného provozního okna a měli potíže během brzdění.

Kimi Räikkönen pak prohlásil, že tým po pátku změnil nastavení, ale očekávaný efekt tento krok nepřinesl. Podle Fina se jedná o komplexní problém vozu na okruzích s nízkým přítlakem. Těch však už do konce roku nebude tolik – bohudík pro Ferrrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář