Bude se Hamilton učit italsky?

Lewis Hamilton vyprávě o tom, na co se s přestupem do Ferrari připravuje, a zda se bude učit italsky.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Zveřejněno 23. 02 2024 — GPF1.cz

Hamilton popsal své rozhodnutí přejít k Ferrari jako “dětský sen” a uvedl, že vyhlídka na pozvednutí Ferrari a zisku prvního titul mistra světa jezdců od dob Kimiho Raikkonena v roce 2007 hrála v jeho rozhodnutí velkou roli.

“V létě jsem samozřejmě podepsal novou smlouvu s Mercedesem a v té době jsem viděl svou budoucnost v Mercedesu,” řekl Hamilton médiím během testů. “Ale v novém roce se naskytla příležitost a já se rozhodl ji využít, bylo to nejtěžší rozhodnutí, jaké jsem kdy musel udělat. U Mercedesu jsem už asi 26 let, podporovali mě a prožili jsme spolu naprosto neuvěřitelnou cestu.

Vytvořili jsme v rámci sportu historii, na kterou jsem velmi hrdý a jsem velmi pyšný na to, čeho jsme dosáhli. Ale nakonec já si píšu svůj příběh a cítil jsem, že je čas začít novou kapitolu.  Myslím, že pro každého řidiče, který vyrůstal, sledoval historii, sledoval Michaela Schumachera v jeho nejlepších letech, pravděpodobně každý z nás sedí v garáži a vidí, jak se objeví obrazovka a vy vidíte jezdce v červeném kokpitu a přemýšlíte, jaké by to bylo být jím obklopen.


Nové číslo magazínu KOLO na KOLO je tu:

  • Vymazaná generace týmových šéfů F1
  • Kdo si troufnul vyhodit Adriana Neweyho?
  • Jak si Jacques Villeneuve kvůli penězům pohřbil kariéru
  • Dvakrát za 18 měsíců vyhozený Otmar Szafnauer – rozhovor
  • Ukážeme vám Lawrence Strolla jinak
  • Aeodynamické vychytávky

PŘEDPLATNÉ TADY

PŘEDPLATNÉ TADY


Když jedete na Velkou cenu Itálie, vidíme moře červených fanoušků Ferrari a můžete nad tím jen stát v úžasu. Je to tým, který od Michaelových dob a od roku 2007 neměl velké úspěchy, a já jsem to vnímal jako obrovskou výzvu. Jako dítě jsem v tom autě hrál videohry jako Michael, takže je to určitě sen a jsem z toho opravdu, opravdu nadšený.”

Hamilton se také krátce zmínil o tom, zda se bude před přestupem učit italsky.

“Celé ty roky jsem se nebyl schopen naučit žádný jiný jazyk, ale samozřejmě se o to určitě pokusím,” řekl. “Vzpomínám si, že když jsem v Itálii jezdil na motokárách, byl jsem schopen pochytit pár řádků, a tak doufám, že se mi to docela rychle vrátí.

Ale tahle kapitola v Mercedesu ještě není u konce a já se stále stoprocentně soustředím na to, abych s tímto týmem letos odvedl co nejlepší výkon. Snažíme se skončit na vrcholu, to je velký cíl pro mě i pro tým a já mám absolutní důvěru ve všechno a všechny v týmu. To, co jsme zatím dokázali, je skvělé, takže opravdu doufám, že se nám podaří nějakým způsobem snížit ztrátu na Red Bull.”