Bottasovo “Proč mě ku*va nikdo neposlouchal?!” bylo v pořádku

„Proč mě ku*va nikdo neposlouchal, když jsem říkal, že to bude závod na dvě zastávky? K čertu s tím!“ Právě tento způsob komunikace ze strany Valtteriho Bottase vůči Mercedesu, který nedal na jeho radu a nechal Fina na jedné zastávce, vzbudil velké emoce. Prohlášení šéfa Mercedesu Tota Wolffa je ale překvapivě klidné: Je prý rád, že se Bottas ozval!

Štítky: GP Francie Mercedes Toto Wolff Valtteri Bottas Zveřejněno 23. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

Hrubá zpráva, kterou jinak klidný Bottas vyslal na boxovou zídku deset kol před koncem, když si uvědomil, že nemůže závod vyhrát, nebyla jen něčím, co Fin řekl pod návalem emocí. Po závodě prohlásil, že se nedomnívá, že by v komunikaci se stájí zašel nějak daleko. „Chtěl jsem prostě jasně dát najevo, co jsem si myslel,“ tvrdí.

A právě to oceňuje Toto Wolff, který Bottase místo pokárání chválí. „Moc se mi líbilo, že mluvil sám za sebe,“ říká Wolff, který ale stojí za Mercedesem. „Pořád si myslíme, že strategie jednoho pit stopu byla lepší. Když ale bojujete na špici tak tvrdě, zatěžujete pneumatiky a ty pak nevydrží do konce.“

Bottase štve především to, že kdyby jej tým poslechl, mohl bojovat o vítězství. Šéf Mercedesu je ale i tak relativně spokojený. „Stále si myslím, že Valtteri zajel dobrý závod, abych byl upřímný. Byl v souboji s Lewisem a Maxem po dvě třetiny závodu.

Jeho vývoj jde správným směrem. Stále má oproti Lewisovi mezery, třeba v práci s pneumatikami, na podrobná data se podíváme v dalších dnech. Ale vidím skutečný pokrok v tom, jak Valtteri zvládá závody. O kvalifikacích jsme nikdy nepochybovali,“ má jasno Toto Wolff.

Elektrický Ford Bronco je pravděpodobně na cestě k výrobě

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Valtteri Bottas (@valtteribottas)