Mercedes ztrácel na rovinkách přes 0,3 sekundy, podle Hamiltona neměl šanci

Sedminásobný šampion po závodě ve Francii uvedl, že neexistoval způsob, jak za sebou v závěru Velké ceny Francie 2021 udržet rychlého pilota Red Bullu.

Štítky: GP Francie Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 22. 06 2021 — Vašek Štěpánek

Pilot Mercedesu ztratil vedení v závodě, když absolvoval svůj první a jediný pit-stop o dvě kola později než jeho největší rival v boji o titul. Hamilton také připustil, že Red Bull strategicky přechytračil Mercedes a zároveň poukázal na to, že rudí býci měli na rovinkách podstatně rychlejší vůz.

„Nepochybně byli o víkendu mnohem rychlejší než my. Na rovinkách jsme ztráceli přes tři a půl desetiny, takže v závěru jsem jen viděl, jak se Max mihnul kolem mě. Neexistoval žádný způsob, jak ho za sebou udržet. Nemohl jsem nic dělat,“ zhodnotil situaci Hamilton.

Honda přivezla do Francie nový motor. Podle pravidel musí mít pohonné jednotky ale stejnou specifikaci po celou letošní sezonu. Hamilton se proto domnívá, že pro Mercedes bude velice obtížné tuto ztrátu na Hondu snížit.

„Je to velice obtížné, protože motory jsou letos jasně homologovány. Očividně do Francie přivezli nějaký upgrade, takže my teď musíme hlouběji zkoumat a snažit se přijít na to, zda i my dokážeme zrychlit.“

Verstappen byl na okruhu Paul Ricard druhým nejrychlejším autem, když byl na rovince schopen naměřit hodnotu 337 km / h, což je o 16,3 km / h lepší, než měl Hamilton, který byl celkově nejpomalejším.

„Musíme najít nějaké tempo, to je jisté. Většinu času jsme ztráceli na rovinkách. Musíme proto vše důkladně zanalyzovat a zjistit čím to je,“ uzavřel aktuálně druhý muž v průběžném mistrovství světa.

Elektrický Ford Bronco je pravděpodobně na cestě k výrobě