Bottas o Hamiltonovi: Je až otravně talentovaný!

Valtteri Bottas prozradil, díky jakým vlastnostem je Lewis Hamilton "nejrychlejším jezdcem na startovním roštu" a co mu dělá radost spolupracovat se současným týmovým kolegou Zhou Guanyu.

Štítky: Guanyu Zhou Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 12. 05 2023 — GPF1.cz

Bottas a Hamilton byli týmovými kolegy v Mercedesu pět sezón – od roku 2017 do roku 2021 – a oba jezdci hráli klíčovou roli v tom, že Stříbrné šípy během této doby získaly pět titulů v Poháru konstruktérů. Ale i když dosáhli cílů týmu, individuálně se Bottasovi nikdy nepodařilo Hamiltona v průběhu sezony porazit, přičemž Brit získal čtyři tituly oproti Finově nule během jejich působení v týmu.

Bottas věří, že Hamilton – který ho nedávno označil za skvělého týmového kolegu – je “stále nejrychlejším jezdcem na startovním roštu”, přestože od roku 2020 nezískal titul. Na otázku, v čem je sedminásobný mistr světa tak dobrý, Bottas odpověděl:

“No, především je otravně talentovaný! Také mimo závodní víkendy pracuje mnohem tvrději, než si lidé myslí. A o závodních víkendech je často poslední, kdo opouští paddock. Je to prostě taková kombinace a on má v sobě velkou touhu vždycky něco dokázat a udělat správně. Jeho průměrná výkonnost je tak dobrá a pak je opravdu konzistentní. Díky tomu je těžké ho porazit. Pokud jsem ho dokázal porazit, byl to samozřejmě dobrý den.”

Na otázku, zda má s Hamiltonem vztah i nyní, když jezdí za Alfu Romeo, Bottas odpověděl:

“Mám s Hamiltonem dobré vztahy. Ano, stále máme dobré přátelské vztahy. V této sezoně jsem s ním několikrát cestoval. Vždycky se dobře zasmějeme.”

Od odchodu od Mercedesu si Bottas vytvořil dobrý vztah se svým novým týmovým kolegou Zhouem a Bottas vysvětlil, jak se čínský jezdec srovnává s Hamiltonem a bývalými kolegy z týmu Williams Pastorem Maldonadem a Felipem Massou.

“Zhou je velmi dobrý týmový kolega a velmi milý chlapík,” řekl Bottas. “Každý týmový kolega je jiný, je vždy těžké je srovnávat. Každý je jiný jako člověk i jako jezdec. Na svůj věk a zkušenosti je opravdu vyspělý. Očividně má dobré vychování. Pochází z opravdu dobré rodiny. Je to prostě dobrý člověk a opravdu dobrý pilot. Je to pro mě potěšení s ním spolupracovat. Bylo hezké sledovat, jak roste a zrychluje.”

Když byl Bottas upozorněn na to, že se zdá, že je ochoten pomáhat Zhouovi už od jeho nováčkovské sezony v F1, desetinásobný vítěz závodů odpověděl:

“Ano, určitě. Vím, že když přijdete do F1, potřebujete pomoc. Je toho tolik, co se musíte naučit. Kdykoli bude chtít poradit, vždycky jsem tu pro něj a kdo ví? Třeba to jednou bude naopak. Jsme v tom jako tým. Určitě se chceme přiblížit předním příčkám startovního roštu. Abychom toho dosáhli, musíme pracovat jako tým a oba to chápeme.”