Red Bull není překvapen svou dobrou formou. Je překvapen špatnou formou soupeřů

Ve formuli 1 platí druhým rokem nová pravidla, která měla zlepšit závodění a snížit rozdíly ve výkonnosti mezi jednotlivými týmy… což se úplně nestalo. Red Bull vloni dominoval a letos se zatím veze na podobné vlně. Šéfa rudých býků udivuje slabá forma soupeřů z Ferrari a Mercedesu.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 13. 05 2023 — Vašek Štěpánek

Red Bull vloni vyhrál sedmnáct z dvaadvaceti závodů. Byl to první rok nových technických regulí, a tak se nadvláda jednoho týmu dala omluvit, neboť stáj z Milton Keynes zkrátka našla ideální koncept vozu, který je rychlý na všech typech tratí.

Vzhledem k trestům, které Red Bull obdržel, se ale letos čekalo snížení výhody nápojového giganta. Opak je pravdou – Max Verstappen a Sergio Pérez zatím s přehledem vyhráli každou Velkou cenu, která se v roce 2023 uskutečnila.

Šéf stáje Christian Horner je z formy svého týmu nadšený, zatím nerozumí problémům, které potkaly konkurenci [Ferrari a Mercedes]. Britský manažer ale očekává, že v průběhu sezony se situace změní a první signály mohou přijít už na italské Imole.

„Nikdy nesmíte nikoho odepsat. Ano, prožíváme nejlepší start do sezony v historii našeho týmu… ale je stále velmi brzy slavit. Aktuálně mě udivuje, jaké problémy mají naši konkurenti, ale určitě už to nebude trvat dlouho.

Jsem přesvědčen, že tvrdě pracují a zlepšují se každým dnem. Do Imoly a do Španělska všichni plánují přivézt velké balíky vylepšení, a dost možná už tam se ukáže nové rozložení sil. Pořád ale věřím našemu skvělému týmu a skvělému autu,“ zakončil Christian Horner.

Mercedes má do Imoly přivézt údajně ‚obrovský‘ balík úprav. Nikdo ale v tuto chvíli netuší, jak velké vylepšení to přinese a zda vůbec. Podobně je na tom italské Ferrari, které má v dalších třech závodech přivézt rovněž velké úpravy.