Bottas: Bylo by hloupé nesnažit se od Hamiltona něco naučit

Přestože Fin byl v sezoně 2019 svému týmovému kolegovi co do výkonnosti o něco blíže než v minulosti, na skutečný boj o titul to nestačilo. I proto se Valtteri Bottas snaží nechat inspirovat přístupem Lewise Hamiltona a odkoukat od něj co nejvíce triků.

Štítky: Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 12. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

Bottas vletěl do loňského roku ve velkém stylu, když po dominantním výkonu vyhrál v Austrálii. Ve zbytku sezony ale přidal jen tři další výhry. „Samozřejmě bych byl rád, kdyby jich bylo více. Ale moje výkony v kvalifikaci i závodech byly lepší než rok předtím.

Přijde mi – a to je fakt –, že se pořád můžu zlepšovat. To je vždy mým cílem a pokusím se o to v další sezoně,“ slíbil Fin. „Během tří let u Mercedesu jsem se toho naučil strašně moc a pořád to pokračuje. Být součástí takového týmu je pro každého jezdce skvělá příležitost.“

Finovi může pomoci, že Bottasovým kolegou je úřadující šampion Lewis Hamilton. „Musíte jít vlastní cestou. Bylo by hloupé to nezkusit, stejně jako se snažit učit od vašeho kolegy, obzvláště když je jím Lewis Hamilton. Vždycky využiju příležitost, když se mohu podívat, jak něco dělá, ať už je to jízda nebo nastavování vozu.

Jsem vděčný, že v našem týmu je tak otevřené prostředí. O všem mluvíme, je dobré ho mít jako týmového kolegu,“ vyjádřil spokojenost Valtteri Bottas, který i letos bude bojovat o novou smlouvu u Stříbrných šípů. Fin navíc prohlásil, že ví, jaký je poslední krok k tomu, aby Hamiltona v šampionátu porazil.

Diskuse k článku

Napsat komentář