Bottas o mně letos získal cenné informace, přiznal Hamilton

Mezi jezdci Mercedesu letos došlo k jedné výměně. Lewise Hamiltona opustil výkonnostní inženýr Riccardo Musconi, který jako závodní inženýr začal spolupracovat s Valtterim Bottasem. Fin tak měl k dispozici podrobné informace o tom, jak s vozem během víkendu obvykle pracuje Brit. Ani to mu ale nestačilo na to, aby týmového kolegu pokořil.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 28. 12 2019 — Lukáš Štěrovský

„Je to velmi talentovaný inženýr a přirozeně se chce rozvíjet. Nikdo nechce zůstat ve stejné pozici. Naučili jsme se spolu toho hodně, navzájem jsme se nutili zlepšovat se. Takže když pak přešel na druhou stranu, určitě říkal Valtterimu něco ve smyslu: ‚Proč nezkusíš tohle, Lewis to tak dělal, proč ty ne?‘.

Proto to letos byla větší výzva. Říkal jsem si, jak to mám zvrátit? Jak změnit některé maličkosti, které teď dělají stejně, abych nepřišel o výkonnost? Musím to změnit a udělat krok vpřed,“ prozradil Hamilton, jak uvažoval během sezony.

Poslední velká výměna inženýrů u Mercedesu nastala před sezonou 2016, na což si tehdy Brit dost stěžoval, jelikož v prvních závodech ho několikrát potrápila technika.

Diskuse k článku

Napsat komentář