Bojoval dlouho o život, nyní se Juan Manuel Correa vrací do formule 3

Americký pilot narozený v Ekvádoru Juan Manuel Correa má na dosah neuvěřitelný comeback. Podepsal s prestižním týmem ART smlouvu na závody ve formuli 3. Correa je jedním z účastníků tragické havárie formule 1 v srpnu 2019, při které zemřel Francouz Anthoine Hubert a Correa sám byl vážně zraněn.

Štítky: Juan Manuel Correa Motorsport Zveřejněno 1. 02 2021 — Tomáš Richtr

Correa dokázal v roce 2019 získat dvě umístění na stupních vítězů v Baku a Paul Ricard díky obrácenému pořadí na startu nedělních sprintů formule 2. Po startu hlavního sobotního závodu ve Spa-Francorchamps došlo k hromadným kolizím, která vyústila v náraz Correovy formule do boxů závodního auta Anthoina Huberta. Hubert zemřel a Correa si vážně zranil pravou nohu a v nemocnici pak kvůli kolapsu plic bojoval o život. Lékaři mu dokonce doporučili vážně poraněnou nohu amputovat, ale to Correa odmítl.

Pilot F2 Correa: V nemocnici jsem málem umřel, protože mě FIA nehlídala

Následovalo dlouhé obdobé uzdravování se a rekonvalescence. Correa se zúčastnil některých virtuálních závodů a před startem sezony F3 v květnu oznámil smlouvu s týmem ART.

ART byl založen dvojicí manažerů Frédéricem Vasseurem (dnes šéf Alfy Romeo) a Nicolasem Todtem (syn prezidenta FIA Jeana Todta). Ve formuli GP2 (předchůdce dnešní F2) získal tým čtyři tituly s Nikem Rosbergem, Lewisem Hamiltonem, Nikem Hülkenbergem a Stoffelem Vandoornem. Romain Grosjean získal titul v asijské verzi seriálu. Ve formuli GP3 byl ART ještě spěšnější: v letech 2010 až 2018 nebyl první jen jednou. Pro tým závodil také tragicky zesnulý Jules Bianchi.